У Києві стартувала "Білоруська весна"

  Мистецтво з-за грат. "Білоруська весна" розпочалася в Києві, навіть без натяку на оптимізм. Щорічний фестиваль репресованого мистецтва відкрила виставка "Особливий простір".

  Митці віддзеркалили ситуацію в Білорусі після торішніх президентських виборів. Там досі у в`язницях понад два десятки осіб, яких влада вважає своїми ворогами. Своїми творами - карикатурами, постерами, замальовками та листівками художники передали  сувору реальність, тортури і тиск, який переживають білоруські опозиціонери. Кожен із глядачів виставки може підписати персональну листівку для в`язнів сумління, які досі перебувають за гратами. 

  Оксана Цюпа, відвідувач: "21 заявлений в`язень сумління, і я пишу кожному, бо дуже складно когось вибрати. якщо ця крапелька, моя ця листівочка дасть хоч трохи більше віри людині, це найменше, що я можу зробити для цих людей".

  Андрій Кім, білоруський громадський діяч: "Я сидів спочатку в сізо, потім у колонії, я був засуджений на півтора роки за те, що я нібито організував масовий безлад та побив міліціонера. Це стандартний спосіб держави ізолювати людей. А вже там, за гратами, пережив тортури: тебе позбавляють води, їжі, свіжого повітря, спілкування. При цьому я вже не кажу про фізичне знущання".

  Попередній матеріал
  На Київщині відбувся дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль
  Наступний матеріал
  У КОДА привітали дітей, позбавлених батьківської опіки
  Теги: