У Києві руйнується ще одна пам`ятка архітектури [відео]

  Історична споруда у центрі Києва руйнується на очах. Колишній будинок швидкої допомоги, зведений 99 років тому, в аварійному стані. Колись станція швидкої існувала коштом благодійників. Як тепер виглядає пам`ятка архітекутри і хто має її берегти?

  Стенд-ап

  Ось так у нас виглядають пам`ятки архітектури. Колишній будинок швидкої допомоги - кажуть, витриманий у стилі флорентійського ренесансу. Утім, зараз ця будівля на межі знищення.

  "Общество скорой медицинской помощи" - цей напис на споруді 1913-го року вже не зберігся. Нині будівлю, у якій колись рятували життя людей - аби хто сам врятував. На старих знімках історики показують справжній палац у флорентійському стилі. Тепер - і фільмувати нічого: вибиті шибки і обшарпані стіни.

  Михайло, історик Києва: "Тут, до речі, можна побачити лілії, це символ Флоренції".

  Всередині вже про архітектуру не йдеться. Тут аби не провалитися між поверхами. Жодного натяку на колишню медичну стерильність.

  Ігор Луценко, активіст "Збережи старий Київ": "Стіни нищаться грибком, залітає сюди атмосферна волога, це все руйнується і мабуть, через деякий час відновленню взагалі не підлягатиме".

  Поруч з напівзруйнованим будинком - діюча лікарня. Камери та журналісти медиків налякали. Про закинутий палац - вони чомусь воліють не говорити.

  Журналіст: "Вам взагалі невідомо, чи будуть його ремонтувати чи ні?"

  Демидюк Олександр, заст. головного лікаря з хірургічної роботи: "Такі сподівання у нас є. Анатолій Іванович, я вас прошу..."

  На захист будівлі стають молоді кияни. По собі залишають заклики врятувати споруду і йдуть просто до голови КМДА, щоби з`ясувати:
   
  Арсеній, "Молодіжний рух Києва": "Кому є інтерес довести її до такого стану, щоб воно в кінці кінців завалилося і збудувати тут висотку з дорогими квадратними метрами".

  Кажуть, по війні у цій будівлі навіть розмістили Міністерство охорони здоров`я. Можливо, воно і досі є його власником, припускають історики. Утім, в головному управлінні охорони культурної спадщини Києва хто власник споруди - не знають.

  Дем`юк Яків, заст. нач. управління охорони культурної спадщини: "Місто ж не може опікуватися усіма пам`ятками".

  Бо у столиці - 4 з половиною тисячі об`єктів культурної спадщини, і лише 5 відсотків - власніть міста. Решта - мають інших хазяїв. Тож, в управлінні пообіцяли - до кінця тижня надішлють на Рейтарську своїх інспекторів.

  Дем`юк Яків, заст. нач. управління охорони культурної спадщини: "Чесно кажу, ближчим часом там не був. Можливо, сьогодні заїду і гляну".
   
  Активістка: "Я б вам радила заїхать і глянуть".

  Анна Мірошниченко, Валерій Савицький, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Соцопитування: лише 27% мешканців українських міст довіряють владі
  Наступний матеріал
  Пожежу на нафтопереробному заводі у Венесуелі нарешті загасили
  Теги: