У Києві презентували атлас, який знає про Україну все (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  В Україні презентували Національний атлас. Це майже дев`ятсот кольорових карт і сім років праці трьохсот вчених. Атлас охоплює найрізноманітніші аспекти життя українців та ілюструє усе розмаїття української природи. Дізнатися із нього про нашу країну можна все - від кількості блох в конкретному регіоні до статистики розлучень. Презентували карти із розмахом.
  Олександр Аргат, 5 канал: "Білорусія, Польща, Росія. Наші сусіди давно видали власні Національні атласи. Українці мали отримати свій ще 2004 року. Натомість цей унікальний збірник мап вишой лише зараз і обмеженим накладом у 5000 примірників. Проте науковці запевняють, що і це неабияка перемога вітчизняної науки".

  Де найбільше бліх, а де спостерігаються магнітні аномалії? У яких регіонах найбільше розлучень, а в яких пральних машин? Хто скільки заробляє і як голосує на виборах? Відповіді на усі ці запитання можна знайти в Національному атласі України. Його 875 кольорових карт розповідають про історію, екологію, географію, економіку та культуру України. Складали їх 7 років триста науковців. Кажуть, з часів останнього оновлення карт України багато що змінилося.

  Національний атлас України - не з тих книг, які зручно носити з собою. Це фоліант півметра завдовжки і вагою майже десять кілограмів. Ознайомитися з ними можна буде тільки в обласних та районних бібліотеках, а також в кабінетах державних адміністрацій. У магазинах атлас шукати марно. Щоправда, надрукували і кілька подарункових видань. Для кого - невідомо.

  Шанс отримати ексклюзивне видання мав Віктор Ющенко. Ще зранку Президент планував завітати на урочистості до конференц-зали Академії Наук. Натомість презентація відбулася в суто науковому товаристві. Головний редактор Атласа з полегшенням звітує про виконану роботу, хвалить колег і обіцяє найближчим часом електронну версію. А от у швидке перевидання Національного атласу не вірить.

  Олександр Аргат, Володимир Леонов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.53Мб)
  Попередній матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Наступний матеріал
  Маски-шоу у Харківському міськвиконкомі (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...