У Києві презентували альбом автентичних малюнків Тараса Шевченка [відео]

  Альбом автентичних малюнків Тараса Шевченка презентували у Києві. Це факсимільне видання першої із чотирьох збірок малюнків поета, оригінали яких зберігають в архівах Інституту літератури.

  До альбому увійшли зображення 1841-1843 років, зроблені поетом у Санкт-Петербурзі, а також під час його першої подорожі Україною. Мандруючи Києвом, Чигирином, Хортицею та Полтавщиною, Кобзар переносив на папір картини життя селян та мальовничі українські краєвиди. Унікальність факсимільного видання в тому, що до нього увійшли і кілька аркушів з малюнками, які колись були вилучені з оригінального альбому, і нині зберігаються окремо від збірки - в Національному музеї Тараса Шевченка. Наклад видання - тисяча примірників. Половину з них обіцяють подарувати українським музеям, бібліотекам та вищим навчальним закладам.  

  Сергій Гальченко, упорядник факсимільного видання: "Оце репродукується вперше, як факсимільне видання і, зокрема, один рисунок - взагалі перша публікація. І сюди повернуто три аркуші, які були свого часу вилучені. Два вилучив Шевченко, а один в 34 році - для експонування на виставці - це "Хата батьків Шевченка". І тепер вони всі в одному альбомі!"

  Попередній матеріал
  Болгарський митрополит продає годинник, щоб розплатитись за електрику
  Наступний матеріал
  Під ГПУ заборонили мітингувати - на рік
  Теги:
  Loading...