У Києві почалися "Віденські вечори" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Вони відбуваються у рамках програми "Австрія і Україна без кордонів", що має на меті пожвавити культурну співпрацю обох країн. Вечорів заплановано три -опери, живопису та світський раут.
  Австрія привезла до України високу культуру. Передусім те, чим славиться по всьому світу -свої оперні голоси. Себастьян - зірка віденської опери. Він співатиме на закритті Євро-2008, що цьогоріч відбувається в Австрії. А у Києві відомий тенор виступить не сам, а разом з українською оперною богинею - Сузанною Чахоян. Австрієць та українка легко порозумілися, бо, за їхніми словами, класична музика не має національності. Єдина відмінність, кажуть співаки: віденська опера отримує від держави 130 млн євро щороку, а українська - працює на ентузіазмі.

  Сузанна Чахоян, солістка Національної опери України: "Існує спеціальна віденська культура виконання, виконання музики. Це дуже специфічний такий елемент, який буде знайомий тільки фахівцям справжнім. Це особлива мова музична, особливі деталі, особливий шарм виконання, таке милування звуком, свобода інтонації, це як аромат, і цього навчив мене Себастьян. Як ми співаємо українську пісню народну, так вони співають оперетту. Це у них в крові".

  Відкриває "Віденські вечори" посол Австрії в Україні. Публіка дуже вишукана. Вхід на вечір опери тільки за запрошеннями. Звичайні поціновувачі високого мистецтва тим часом стоять при вході і запитують, чи нема в кого зайвого квитка. Мало хто знає про австрійського співака -усім кортить послухати українку Сузанну Чахоян.

  Усі квіти і вигуки "браво" адресовані саме українській співачці. Після опери черга -частункам. На світський раут запрошені найвпливовіші кияни, їх пригощатимуть справжнім віденським вином та австрійською кухнею. Організатори кажуть - у австрійців нема однієї фірмової страви, але є безліч оригінальних рецептів, зокрема віденських шніцелів та штруделів. Раут має скласти конкуренцію Віденському балу, котрий уже третій рік відбувається у Києві.

  Альфред Праус, продюсер програми "Австрія і Україна без кордонів": "Віденські бали, що відбуваються щороку в Києві, тільки частково віденські. Українці на них багато їдять і п`ють, до того ж не віденські страви і напої. І мало танцюють. А на справжньому віденському балу треба багато танцювати і дуже добре вміти танцювати. Українським знаменитостям ще треба цього вчитися".

  Завершить "Віденські вечори" виставка живопису. Свої картини, написані чистим золотом і сріблом, привезла до Києва австрійська художниця і дизайнерка садів Елізабет Беллартц.

  Ольга Петрів, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.77Мб)
  Попередній матеріал
  Британські водії протестують проти намірів уряду збільшити податки на пальне
  Наступний матеріал
  На виборах у Київраду лідирує Блок Черновецького
  Теги: