У Києві відбувся єдиний концерт композитора Мирослава Скорика

  У Києві відбувся єдиний авторський концерт видатного вітчизняного композитора Мирослава Скорика. Зі Львова 72-річний маестро приїхав на запрошення столичних шанувальників.
  Творчий вечір проходив у рамках циклу "Music-Review Weekend". Родзинкою заходу став виступ самого народного артиста України. Для публіки він виконав не лише власні твори, але й Моцарта та Бетховена у джазовій обробці. 

  Півроку готувався авторський концерт Мирослава Скорика у столиці. При появі легендарного композитора у залі - оплески не вщухають.

  Твір "Соната" відкриває вечір. Його маестро написав ще на початку шістдесятих. Від гри скрипки та фортепіано у декого з глядачів бринять сльози на очах.

  Відвідувач концерту: "Если вы видели, что у меня на глазах были слёзы, то это говорит само за себя".

  Відвідувачка концерту: "Эти звуки, эта музыка, она действует на самые сокровенные фибры наших душ. Она достигает того самого настоящего, которое глубоко".

  Балет, опера, інструментальні концерти, твори для хору, джаз та поп мелодії, музика до театральних вистав та фільмів - усе це творчий доробок Мирослава Скорика. Найулюбленіший інструмент митця - скрипка.

  Богдана Півненко, скрипалька, заслужена артистка України: "Він написав сім скрипкових концертів для скрипки з оркестром симфонічним. І це дійсно великий вклад в скрипкову музику сучасну, тому що вони в нього дуже концертні. Він дуже добре відчуває форму".

  Найочікуванішою подією вочора став виступ самого митця. Скорик особисто сів за фортепіано. Виконав "Арію", яку написав у середині дев’яностих, та композиції Моцарта та Бетховена у джазовій обробці. 

  Мирослав Скорик, композитор, народний артист України: "Коли я граю на фортепіано, то завжди хвилююся. Це не так легко для мене. Коли краще виходить, коли гірше, але, оскільки я композитор, то мене це не дуже хвилює".

  Олександр Пірієв, віолончеліст, організатор концерту: "Це камерна зала. Це зала для справжнього діалогу між слухачами та виконавцями. Зокрема для Мирослава Михайловича - це теж така цікава можливість справжнього такого спілкування".

  Наступне спілкування видатного композитора з поціновувачами академічної музики у столиці відбудеться в березні. Тоді Мирослав Скорик гратиме джазові п’єси разом зі струнним оркестром Кофмана.

  Людмила Голоднік, Ян Доброносов, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Бразилії сьогодні останній день жалоби за жертвами повеней і зсувів
  Наступний матеріал
  У Китаї триває 27-й міжнародний фестиваль снігу та льоду
  Теги: