У Харкові незрячий художник пише картини

  Картини навпомацки. У Харкові вже більше 20-ти років пише картини незрячий художник. Випускник Харківського інституту мистецтв втратив зір у 19. Втім, прагнення до написання картин спонукало його віднайти унікальну техніку. Митець створив уже більше семи сотень картин. Його роботи знані в музеях та на виставках у всьому світі.

  Це картина "Венеціанський ранок" художника Дмитра Дидоренка. Він втаратив зір понад 20 років тому, через нещасний випадок. Щоби повернутись до малярства - створив власну методику. Фрагменти картин він вирізає з паперу. Потім викладає їх та фарби у потрібному порядку. А щоб вирізняти відтінки - банки з фарбою позначив по-особливо повернутою кришкою.

  Дмитро Дидоренко, художник: "Вот эта вся часть будет желтая. Я сохранил от предыдущей выкройки градацию, вот лекало. Следующее тут уже будет немножко абрикосовее, это уже рыжее, там розовее и так далее".

  Дидоренко ділиться - коли мав зір, писав значно менше картин, аніж зараз. Травма спонукала його до спілкування із світом через власне мистецтво.

  Дмитро Дидоренко, художник: "Мне было судьбой показано - не хочешь по-человечески работать, будешь работать в нечеловеческих условиях. То, что я раньше мог сделать за сорок минут, я сейчас могу четыре дня рисовать".

  Творчістю Дидоренка захоплюються і приватні колекціонери, і галеристи. Кажуть, його техніка - справді унікальна.

  Тарас Селіхов, галерист: "Я не знаю другого автора, который не сдался, потеряв зрение, продолжал работать, нашел свою технику .Это что-то уникальное, в какие-то рамки запихнуть невозможно. Я думаю, что это очень значимое имя не только для Харькова, а для всей Украины".

  За два місяці Дидоренко планує завершити свій «Венеціанський ранок». Обіцяє показати картину публіці у день свого сорокап`ятиріччя.

  Дмитро Дидоренко, художник: "Я всегда слежу за первым вдохом, за первой реакцией первого зрителя. Если идет эмоция такая, тогда да. А если полное молчание, хотя бывают исключения, значит, что-то  не сложилось".

  Світлана Сірик, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  МВС: порядок на виборах забезпечать 65 тис. міліціонерів [відео]
  Наступний матеріал
  Пішов з життя керівник Національного цирку України Володимир Шевченко
  Теги: