Канни 5 канал

У Каннах завершився кінофестиваль: головну нагороду отримала стрічка британського режисера

"Золоту пальмову гілку" в Каннах здобула стрічка "Я, Деніел Блейк" режисера Кена Лоуча

Стрічка "Я, Деніел Блейк" – це соціальна драма, що розповідає про життя тесляра із Великої Британії. Багато несподіванок підготували журі для глядачів церемонії, адже головні нагороди отримали фільми, які не були фаворитами впродовж майже двох фестивальних тижнів.

Натомість стрічки, яким пророкували перемогу, виявилися аутсайдерами. Так, без жодної нагороди залишилася головний фаворит Канн німецький режисер Марен Аде зі своїм трагікомічним фільмом "Тоні Ердман".

Головну нагороду "Золоту пальмову гілку" отримала стрічка "Я, Деніел Блейк" британського режисера Кена Лоуча. Це друга тріумфальна гілка 79-річного режисера, першу він отримав ще у 2006 році. Фільм-переможець – історія старого тесляра і його боротьби з бюрократією.

"Я не знаю, чому журі вибрало мій фільм. Сподіваюся, він їх зачепив і вони відчули те, що хотіли показати ми – світ бюрократії, її жорстокість і нелюдяність. Вона вбивча, вона вбиває мільйони. Купа людей борються з маленькою групкою багатої еліти", – зазначив режисер фільму.

Тоді як головну нагороду отримав найстарший режисер, гран-прі зірвав наймолодший, що стало ще однією несподіванкою. У номінації переміг 26-річний канадієць Ксав'є Долану з фільмом "Це всього лише кінець світу".

"Я поставив на емоції, бо я молодий і не маю досить досвіду. У фільмі мені хочеться відмахнутися від жорстокості. Хочу викликати співчуття та людяність. Я справді пишаюся своєю роботою", – зазначив Ксав'є Долан.

Найкращою актрисою стала філіпінка Жаклін Жозе у фільмі "Ма Роза", актором - іранець Шахаб Хоссейні за головну роль у "Комівояжері" Асгара Фархаді. Стрічка, у якій знявся Хоссейні, принесла не одну нагороду – відзначили й її режисера за кращий сценарій.

Нагороди зібрали роботи, які висвітлюють важкі соціальні недуги та біди. Світові кінокритики побоюються, що фестиваль, який завжди ставив передусім мистецтво, може стати ще одним рупором соціальних проблем.

 

Попередній матеріал
США допоможуть Україні реформувати митницю
Наступний матеріал
Адвокати російських ГРУшників проситимуть Порошенка про помилування
Теги:
Loading...
Українка отримала нагороду в Каннах за кращий сценарій

Українка отримала нагороду в Каннах за кращий сценарій

Зірку фільму "Таксі" арештували в Каннах з українськими правами

Зірку фільму "Таксі" арештували в Каннах з українськими правами

Педро Альмодовар презентував у Каннах новий фільм

Педро Альмодовар презентував у Каннах новий фільм

У Каннах стартував 69-й кінофестиваль

У Каннах стартував 69-й кінофестиваль