5.ua

У Франції відзначили молодих українських митців [відео]

  Париж, Єлисейські поля, ресторан «Фуке» – саме тут з почестями, у богемній обстановці та купою поважних гостей, нагороджують художників. І не будь-яких, а з України.

  Оксана Мась, художниця: «Очень хорошая идея продвигать наших, работы очень хорошие, мне кажется это верный шаг для развития Украины».

  Алексі Мабій, французький модельєр, член журі: «Це була дуже захоплююча робота, конкурсанти настільки безпосередні та цікаві – їх ідеї вразили мене».

   Молоді вітчизняні митці зі своїми роботами, кілька місяців проходили жорсткий конкурс, щоби потрапити сюди – у саме серце французької столиці. Тут, тобі і галеристи, і художники, і фотографи – саме вони і обирали кращого з перспективних українських митців, щоби вручити йому стипендію розміром 20 тисяч євро.

  Бенедікт Буррус, куратор виставок в галереї «Thaddaeus Ropac», член журі: «Ми дуже вражені якістю та тематикою робіт українських художників. Це щось дійсно незвичне та новеньке. Ми раді брати участь у такому дійстві. Тепер цим молодим митцям буде легше пробитися».

  Кращим з понад півтисячі конкурсантів став 19-річний художник Микола Толмачов. Героями його малюнків є молоді хлопці та дівчата, а також птахи та тварини – митець їх подає у своєму, унікальному баченні. Безпосередність митця і зачепило як журі конкурсу, так і організаторів – Міжнародний культурний фонд «UART».

  Марина Вовк, голова фонду «UART»: «Мы, как вы знаете, стоим на пути к Вильнюсу, и наш Вильнюс начинается уже сегодня, когда мы можем сделать гораздо больше для признания Украины Францией, чем потуги 10 министерств или сотен посольств».

  Микола, вже зараз просить називає себе Ніколасом, аби бути ближче до французької мови та культури. Він вперше за кордоном, а надто – в Парижі, де ціле місто просякнуте мистецьким духом.  

  Ніколас Толмачов, художник: «Меня восхищают французкие женщины, мне очень тут нравится».

  Тепер обличчя французьких жінок скільки завгодно надихатимуть переможця, адже тепер він буде вчитися тут – в Парижі. Усі без винятку фахівці наголошують на великому потенціалі вітчизняних молодих митців. Вони упевнені, що зараз для фіналістів і не тільки відкриються двері чи не усіх престижних французьких галерей.

  Париж, Франція, Олена Халік та Андрій Єршов, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Лівії триває протистояння голови уряду з колишніми повстанцями
  Наступний матеріал
  Президент Чехії певен – Янукович має право помилувати Тимошенко
  Теги:
  Loading...