У Дніпропетровську – генеалогічний бум

  У Дніпропетровську захопилися складанням генеалогічних дерев. Процес пошуку предків - довготривалий, і часом вимагає залучення фахівців. Історики допомагають людям знайти необхідні документи в архівах та з`ясувати імена пращурів.

  Ігор Кочергін дізнався про долю майже двох тисяч своїх близьких. Він опрацював документи в архівах України та Росії за останні 400 років, дослідив 15 поколінь свого роду. Чоловік знайшов докази родинного зв`язку з колишнім прем’єр-міністром СРСР В’ячеславом Молотовим. Утім, найбільше пишається родичами, які брали участь у війнах.

  Ігор Кочергін, кандидат історичних наук: "Я можу пишатися своїм прапрадідом. Василь Королюк, який воював у першій світовій, воював на совість, втратив ногу… Я пишаюсь своїм прадідом Марком Вольчуком, який загинув під час визволення від Німеччини Кенігсберга".

  Робота над створенням генеалогічного дерева триває роками. Фахівці радять починати з опитувань літніх людей та пошуку документів у сімейному архіві. Наступний крок - обробка даних у бібліотеках та краєзнавчих музеях. І вже потому слід звертатися до архіву. Історики зауважують - доступ до архівних документів надають тим, хто має документальне підтвердження родинних зв`язків з тією чи іншою особою.

  Тетяна Недосєкіна, історик: "Обязательно работа в архиве. Очень много не доходят до этого этапа. В силу разных обстоятельств, туда не так легко попасть. Одна из причин создать наше общество, была облегчить исследователям попадать в архив, потому что мы официально существующая организация и имеем право давать рекомендательные письма для работы в архиве".

  Архівісти скаржаться – часто відвідувачі необережно поводяться з документами: навіть можуть вирвати та вкрасти потрібний аркуш. Тому у читальній залі планують встановити камери відеоспостереження.

  Ніна Киструська, директор державного архіву Дніпропетровської області: "Это 1946-1917 год, вот метрическая книга, вот видите, в каком она состоянии… Вот эти книги люди хотят видеть".

  Останнім часом у Дніпропетровську – бум на пошук пращурів. Члени місцевого генеалогічного товариства навіть організували факультативні заняття для школярів - вчать дітей правильно складати родинне дерево та опрацьовувати документи.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Іспанії оголосили триденну жалобу за жертвами землетрусу
  Наступний матеріал
  Дем`янюка засудили до 5 років позбавлення волі [репортаж, відео]
  Теги: