У Чернівцях усіх охочих навчали створювати буковинські писанки

  Перед-великодній майстер-клас влаштували у Чернівцях. Просто неба усіх охочих навчали створювати традиційні буковинські писанки. На уроці побувала і Людмила Григорчук.

  Майстер-клас малювання писанки воском пані Ліда  влаштувала на одній із пішохідних вулиць міста. Каже, буковинський традиційний розпис включає переважно геометричні фігури, такі як ромб, трикутник, різні лінії. Окрім того, що вони несуть глибокий сакральний зміст, малювати їх - геть нескладно.  

  Лідія Остапченко, писанкарка: "Основне, я люблю геометричні орнаменти, тому що малювання в мене не дуже, я собаки не намалюю, а якщо намалюю то вона буде схожа на коня чи на корову. Так що не обов’язково вміти малювати для того, щоб розписати писанку".

  Подивитися на роботу майстрині зібралися чимало людей. Проте охочих спробувати - знайшлось небагато.

  Світлана: "Якщо не підтримати традиції українські, то не буде й нації. Треба, щоб з покоління в покоління це передавалося, щоб традиції пам’ятали і згадували те, що забули за Радянські часи".

  Інша майстриня - ділилася особливостями сакрального писанкарського ремесла у краєзнавчому музеї.  

  Галина Подільчук, писанкарка: "Обов’язково писали в чистій сорочці, в чистій, новій сорочці. Ця сорочка була як символ того, що ми оновлюємося".  

  Зголосилися попрацювати з писачком наймолодші школярі. Проте у них своє уявлення, яким має бути розпис. 

  Людмила Григорчук, Сергій Льоткін, Чернівці "5 канал".

  Попередній матеріал
  Львів став останнім містом в аперитив-турі Андруховича
  Наступний матеріал
  На 15 діб подовжили арешт Мубараку
  Теги: