У Черкасах стартував фестиваль "Живий камінь" [відео]

  У Черкасах оживають кам’яні брили. У місті стартував фестиваль "Живий камінь". Цьогоріч він присвячений художнім образам, які вийшли з-під пензля Тараса Шевченка. Протягом трьох тижнів одинадцять митців із усієї України спробують перенести зображення з картин Кобзаря в об’ємні скульптури.

  Місцевий скульптор Іван Лавриненко вирішив відтворити у камені Шевченківського Діогена у діжці. Таку тематику обрав не випадково. 

  Іван Лавріненко, скульптор: "Я сам блудний син, як Діоген, як Шевченко, правда я не такий геній, це два генія, два філософа, два мислителя".

  Львів`янина Андрія надихає образ Шевченківського "Короля Ліра". Утім, втілити таку велику постать у камені, - зізнається майстер, - завдання не з легких.

  Андрій Дацько, скульптор: "Треба зробити, щоб був Король Лір і разом з тим читалася робота Шевченка, тут є багато обмежень, по-перше то є графічна робота, треба зробити об`єм, то є дуже складне, але думаю впораємося".

  Найближчою ж Шевченківська тематика є ось для цього скульптора. Адже родом він - із самих Моринців. Працює земляк Шевченка над його Катериною, а точніше – загальним образом українки.

  Юрій Олійник, скульптор: "Катерина взагалі по сюжету і його відношення до цієї картини – це образ України, він так бачив Україну, тому він зробив таку картину".

  Перевтілити героїв картин Тараса Шевченка в об’ємні скульптури цьогоріч взялися 11 майстрів. Організатори свята кажуть: так хотіли нагадати усім, що Кобзар був не лише майстром слова, а й пензля.

  Олександр Радуцький, співорганізатор фестивалю: "Мало людей знає, що Тарас Григорович Шевченко ще й малював, і от саме тема цього фестивалю, що з малюнків творів Т.Г. Шевченка саме будуть ці скульптури".

  Черкащанам та гостям міста кам’яні Образи, що оживають на очах, – до душі.

  Триватиме фестиваль "Живий камінь" у Черкасах ще три тижні. За цей час скульптори завершать фігури, а потім - подарують їх місту.

  Євгенія Підлісевич, Юрій Підлісевич, Черкаси, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську стовпи вуличного освітлення перефарбували в жовтий колір [відео]
  Наступний матеріал
  Від наслідків потужного буревію оговтується Польща
  Теги: