Свою першу писанку 4-річний Олексій малює разом із мамою. На майстер-клас вони потрапили випадково – побачили оголошення і прийшли подивитися, як малюють інші. Зрештою, вирішили і собі спробувати
Ольга Артемова, мама: "Нам очень нравится, интересно. Мы не знали, как эти писанки рисуют. Мы немного учимся. У нас не очень получается, но мы стараемся".
У перший день прийшло близько сорока відвідувачів. Розмальовувати писанки вчаться всі від малого до великого.
Віктор Мельниченко, учасник майстер-класу: "Хлопцям цікаво, у хлопців не все виходить з першого разу, але хлопці дуже сумлінні. Бачу, у мого колеги дуже гарний візерунок, а у мене просто квіточка".
Василь Хомюк, учасник масйтер-класу: "Дуже захопило. Виходить досить непогано. Я ще правда не розмальовував, але бачу що вийде щось присточне".
Гостям розповідають про історію писанки, та значення символів, які зображають на великодніх яйцях. Писанкарським приладдям забезпечують безкоштовно.
Інна Величко, викладач писанкарства: "Щоб розмалювати писанку, перше, що потрібно мати – це бажання. Бажання подарувати тепло, радість, бажання вкласти душу в це яйце. А технічні матеріали – це всім відомі: писачок, яйце і свічка, віск і фарба, в яку фарбувати".
Лариса Харчук, організатор майстер-класів з писанкарства, начальник управлыння культури, Житомирської міської ради: "Ми сьогодні вважаємо, що кожен справжній українець, вміє і повинен розписати писанку, або хоч знає, як це правильно робиться. Тому для всіх житомирян ми проводимо такі майстер-класи".
Розмальовувати писанки будуть щовечора аж до п’ятниці. У майбутньому організатори обіцяють запровадити таку традицію - напередодні Великодня масове розмальовування яєць збираються зробити житомирською традицією.
Оксана Трокоз, Євген Єсаулов, Жиотмир, "5 канал".