ТОП книжок 2020 року, які надихають – від Петра Порошенка

Петро Порошенко фото Європейська солідарність
Любов до читання – це на все життя, впевнений п'ятий президент України

Традиційно наприкінці року п'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" представив свій особистий топ книжок, які його приємно вразили та надихали на роздуми та ідеї.

1. Вахтанг Кіпіані "Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР"

Топ Книг від Порошенка
Топ Книг від Порошенкафото Європейська солідарність

"Вважаю цю книгу не лише літературною, а й політичною подією року. "Справа Василя Стуса" вийшла друком у травні 2019 року. Вахтанг Кіпіані зібрав ключові документи з колишнього архіву КДБ, які розкривають, як і за що судили українського дисидента. Згодом суд за позовом Медведчука заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані і постановив вилучити з неї згадки прізвища позивача. Вважаю, що це – ганьба і для позивача, і для суду. Тривалий судовий процес зробив книзі добру рекламу. Її скупили із книгарень, і видавництво надрукувало додатковий наклад. Це – реакція справжніх українців. Рекомендую мати цю книгу в родинній бібліотеці", – пише політик.

Можна замовити тут.

2. Наталя Гуменюк "Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму"

Топ Книг від Порошенка
Топ Книг від Порошенкафото Європейська солідарність

"Неприхована правда про життя кримчан в окупованому Криму після 2014 року. Талановита журналістка Наталя Гуменюк упродовж 2014-2019 років їздила до окупованого Криму і збирала історії і трагедії людей. Читаючи репортажі Наталі, гостро відчуваєш, як історія твориться долями людей, кожна з яких болить, як незагоєна рана", – пояснює Порошенко.

Книгу можна придбати у Видавництві Старого Лева.

3. Яніна Соколова, Ольга Купріян "Я, Ніна"

Топ Книг від Порошенка
Топ Книг від Порошенкафото Європейська солідарність

"Кажуть, Бог дає лише такі випробування, які людині під силу. Добре знаю Яніну не тільки як високопрофесійну журналістку, а і як людину зі сталевим характером. Свою інтимну і болючу історію боротьби зі смертельною хворобою вона мала мужність розказати публічно. Про своє розуміння сенсу життя, про страх і відчай. Це – книга, яка змінює. Прочитайте…", – наголошує п'ятий президент.

Почитати про книгу та придбати можна тут.

4. Михайло Палінчак "Анамнез"

Топ Книг від Порошенка
Топ Книг від Порошенкафото Європейська солідарність

"Цю фотокнигу я отримав у подарунок від автора. Пишаюся, що у моїй команді працюють такі талановиті люди як Михайло, який займається вуличною фотографією і розвиває цей напрямок в Україні. Його фотопроект "Анамнез" – це візуальне дослідження того, як змінюється наше повсякденне життя в час глобальної пандемії", – запевняє лідер "ЄС".

5. Сергій Жадан, Павло Маков "Постійне місце проживання"

Топ Книг від Порошенка
Топ Книг від Порошенкафото Європейська солідарність

"Постійне місце проживання" – ще одне чудове видання Сергія Жадана, яке він створив разом із харківським художником Павлом Маковим. Ціную і поважаю Сергія не лише за його поезію та прозу. Він – щирий патріот, свідомий громадянин і невтомний волонтер. І, безумовно, вдячний за його підтримку нашої команди на місцевих виборах у Харкові", – подякував Петро Порошенко.

Знайти арт-бук можна тут.

6. Оксана Забужко "Планета Полин"

Топ Книг від Порошенка
Топ Книг від Порошенкафото Європейська солідарність

"Ця книга неймовірної Оксани Забужко визнана премією "Книга року ВВС" однією з найвизначніших літературних подій 2020 року. Тут зібрано найважливіші есеї авторки за останні два десятиліття. Цікаво тим, хто, зокрема, цікавиться постатями найбільш знакових культурних та історичних персон", – резюмував політик.

Книга тут.

Попередній матеріал
"Бути громадянином СРСР – значить бути рабом": кого Василь Стус ставив українцям за приклад
Наступний матеріал
Предки і спадкоємці Петра Могили: що й кому в Україні залишив син молдавського князя
Loading...