Театр "Арабески" представив виставу "Вісім історій про Юру Зойфера" (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Харківський театр "Арабески" змінив театральну сцену на майданчики невеликих клубів. За 15 років існування у "Арабесок" так і не з`явилося власного приміщення. Актори жартують - живуть як вистав - безхатченками.
  Політики, повії, трансвестити, злодії, терористи та шулери. Такими є герої вистави "Радіошансон", або "Вісім історій про Юру Зойфера", яку побачили відвідучачі київського клубу "Купідон". Дійство відбувається на маленькій сцені, повз акторів постійно пробігають офіціанти, але "Арабески" не скаржаться. Режисер Світлана Олешко розповідає, що мають досвід виступів у різноманітних приміщеннях: від величезних до крихітних. Доводилося ставити вистави навіть у монастирях.

  Cвітлана Олешко, режисер: "Ми втомились витрачати величезні кошти на оренду державних театрів, тому зараз спробували зробити такий експеримент і поставити нашу останню виставу в клубі, тим паче, що задумувалася вона як таке політичне кабаре, а політичне кабаре як явище виникло на початку минулого століття й існувало власне в таких підвальчиках..."

  Головний герой вистави молодий драматург та журналіст Юра Зойфер - персонаж історичний. Єврей, родом з Харкова, мешкав в Австрії, а загинув у Бухенвальді, не доживши й до тридцяти. Актор Михайло Барбара відчуває спорідненість із своїм героєм та його епохою. Каже, "Арабески" перебувають у такому ж стані як і "політичне кабаре", з тією лиш різницею, що цензура нині матеріальна, а не політична.

  Михайло Барбара, актор: "Я щасливий, що ми живемо не в ті тоталітарні часи, я одного разу задумався:  йолки-палки, якби я народився раніше, я б в цьому совку не вижив, а так я маю можливість робити те, що я хочу".

  Прем`єра вистави у клубному форматі відбулася у Києві, далі ж актори помандрують до Львова, Луцька, Франківська та Дніпропетровська. Клубна версія "Радіошансону" зорієнтована, передусім, на музику і текст. Але є й сюрпризи: для прикладу, обливання публіки шампанським та вихід на ходулях.

  Таня Ткачук, глядач: "Ходулі в такому малому приміщенні це дивно трохи, але воно дало свій ефект. Дуже вдало".

  У часи Юри Зойфера у кав`ярнях відбувалися так звані "театри 49". Адже цензура не перевіряла зібрання, якщо було меншим за п`ятдесят людей. І хоча у клубі "Купідон" глядачів не лічили, цензура на дійство так і не завітала.

  Олена Угрин, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.60Мб)
  Попередній матеріал
  Сьогодні День захисника Вітчизни
  Наступний матеріал
  До 23.02 львівські ліві влаштували антиНАТОвський мітинг
  Теги:
  Loading...