Співробітники вимагають звільнити з посади директора музею історії Десятинної церкви [відео]

  Звільнити з посади директора музею історії Десятинної церкви вимагають від Міністерства культури 12 співробітників установи. Вони обурені тим, що керувати музеєфікацією фундаменту храму 10 століття доручили священнослужителю, який не має фахової освіти та досвіду роботи з такими об`єктами. Однак сам директор запевняє - не представляє на посаді інтереси релігійної громади. В ситуації розбиралась Дар`я Феденко.

  Віталій Козюба, археолог: "Людина пальцями промалювала літери очевидно, а потім цю плімфу обпалили і використали у будівництві. Такий тисячолітній привіт нам від будівельників Десятинної церкви, а це різблена плита. Тут орнамент, очевидно, що ця плита прикрашала якусь частину Десятинної церкви".

  Ці та інші унікальні скарби, знайдені під час розкопок десятинної церкви, нині археологи ретельно зберігають, але не реставрують. Бо держава грошей не дала. Натомість мін-культ заснував музей історії десятинної церкви. І призначив директора. Це Павло Дорошенко, - священик монастиря, що кілька років тому з`явився неподалік національного історичного музею. Новий керівник уже набрав штат: 15 науковців і 73 священослужителі. 
     
  Олексій Комар, археолог, співробітник музею історії Десятинної церкви: "Був призначений чоловік, який представляє релігійну общину і відстоює інтереси виключно релігійної общини".

  Археолог уважає: новостворений музей намагаються використати для будівництва на фундаменті десятинної церкви храму, попри категоричну заборону українським та міжнародним пам`яткоохоронним законодавством.

  Олексій Комар, археолог, співробітник музею історії Десятинної церкви: "Замість музеєфікації решток зявляється, що головне завдання створення музею-відтворення історичної традиції богослужіння і планується три церкви. Не одна церква".

  Про такі плани довідалася заступник директора Лариса Ганзенко. Коли ж наголосила на неправомірності цих перетворень, - директор пригрозив їй звільненням. Мистецтвознавець сама написала заяву.

  Лариса Ганзенко, кандидат мистецтвознавства: "Потрібно увагу громадськості сюди. Коли я побачила креслення і там передбачена така кількість паль, то очевидно, що музейний комплекс не потребує таких паль, це розраховано навантаження на величезну церкву". 

  Павло Дорошенко він же - отець Ярослав - стверджує: єдина мета музею - збереження решток пам`ятки десятого століття. Телефоном із Ужгорода розповів: жодних інтересів церковної громади щодо розбудови цього місця він не відстоює.  

  Павло Дорошенко, директор музею історії Десятинної церкви: "На державній посаді і тим більше на території пам`ятки, яка охороняється державою та суспільством ніяких інтересів я не представляю. Тільки відповідаю за ту обузу, яка на мене покладена". 

  Дізнатися думку решти священиків, які працюють в музеї, "5 каналу" не вдалося.

  Науковці та священики спочатку просто сперечалися щодо подальшої долі залишків десятиної церкви, а потім за роз`ясненнями до міністерства культури пішли. Там відкритий лист із вимогою звільнити чинного директора прийняли, але відповідати не поспішають.

  Лариса Ганзенко, кандидат мистецтвознавства: "Музейна громада не може сама протидіяти всьому Московському патріархату, який вважає, що це їх рештки і неодноразово про це говорив мені Гедеон Харон настоятель Десятинної церкви".

  Дар`я Феденко, Дмитро Демішев та Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Українські студенти, затримані в Мінську, повернулися до Києва [відео]
  Наступний матеріал
  Колишня міністр зовнішніх справ Ізраїлю повертається до великої політики
  Теги: