Список духовних надбань ЮНЕСКО збільшився

  Іспанське фламенко, перуанський танець з ножицями, хорватські лицарські турніри й навіть китайська акупунктура - тепер під захистом ЮНЕСКО. 50 культурних традицій доповнили список всесвітніх духовних культурних надбань. Хоча реєстр складали на засіданнях у Кенії, жодної африканської пам`ятки - туди не потрапило.

  Загальновідомий реєстр пам`яток матеріальної культури ЮНЕСКО веде з 72-го. 7 років тому подібний список вирішили скласти і для нематеріальних цінностей - ремесел, обрядів, звичаїв, фестивалів. Цьогоріч перелік поповнили півсотнею культурних пам`яток. З-поміж інших, під опіку ЮНЕСКО потрапив й іспанський танець фламенко.

  Ще одне яскраве шоу - перуанський танець із ножицями. Його виконавці - озброєні гострими лезами - по кілька годин не припиняють акробатичної дуелі.

  До списку Юнеско увійшов іще один перуанський танець - Хуаконада де Міто. Він виконується в дерев`яних масках і символізує покарання грішників.

  Хуан Оссіо, міністр культури Перу: "Визнання ЮНЕСКО надзвичайно важливе для нашої країни. Воно означає також визнання творчості, духовної культури нашого народу".

  Окрім танців, до переліку потрапили й інші види мистецтва - пекінська опера, корейський спів та японський театр. Поруч - турецька боротьба в олії та башти з іспанських гімнастів. У тому ж списку - мистецтво плетіння килимІв - у Ірані та Азербайджані. Не менш важливими для людства визнали ... хорватські пряники та середземноморську кухню.

  Карло Канелла, професор: "Середземноморська дієта - від усіх хвороб, характерних для розвинених країн. Зокрема, від проблем із серцем та обміном речовин. Тож цю кухню варто популяризувати у світі".

  Поширення інформації про цінні пАм"ятки і є основною метою створення списку ЮНЕСКО.  Нині у ньому - уже майже дві сотні культурних явищ та традицій із десятків різних країн.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Києві створили комітет, що опікуватиметься вшануванням жертв Голодомору
  Наступний матеріал
  Німеччина посилює заходи безпеки в аеропортах
  Теги:
  Loading...