Фото hrono.ru

Сьогодні світ святкує 450-річчя Шекспіра

  Весь світ сьогодні святкує день народження Вільяма Шекспіра – одного із найвідоміших та найвидатніших письменників всіх часів та народів.

  Точна дата народження великого драматурга невідома, однак прийнято вважати, що він народився 23 квітня 1964 року.

  У зв‘язку з 450-річним ювілеєм Шекспіра у Великобританії назначені торжества, які триватимуть цілий тиждень.

  Святкування традиційно охоплює всі Сполучене Королівство, адже Шекспір ​​в англійській культурі - те ж саме, що Шевченко в українській.

  Головне святкування відбудеться у містечку, де Шекспір народився і похований - Стретфорді-на-Ейвоні. Щорічно тут буває більше чотирьох мільйонів туристів зі всього світу. У цьому місті зберігся театр Королівської шекспірівської компанії, на сцені якого ставлять невмирущі шедеври драматурга.

  CHANDOS3

  Так званий "Чандосівський портрет" невідомого автора, в якому традиційно бачать Шекспіра / wikipedia.org

  Відмітимо, цей театр планує відсвяткувати ювілей гастролями у 205 країнах світу. В Україні їх чекають вже у травні.

  У міській церкві Стретфорда-на-Ейвоні зберігаються документи про хрещення Шекспіра, але в який саме день він народився, ніде не вказано.

  Будинок, де жив письменник не зберігся – його зруйнував новий власник, який викупив житло після смерті Шекспіра. Також достеменно невідомо, чи дійсно у могилі знаходяться саме рештки видатного драматурга – церква не дозволяє вченим розкопати поховання.

  Написавши понад півтори сотні сонетів і майже чотири десятки драм, Вільям Шекспір ​​залишив після себе величезну літературну спадщину. Він збагатив афоризмами багато мов світу. Помер він 23 квітня 1616 року.

  Серед літературознавців і досі ведуться дискусії, ким насправді був Шекспір, і чи існував він взагалі. Однак, як часто кажуть шанувальники

  Попередній матеріал
  Пентагон: Москва досі не відвела війська від кордонів України
  Наступний матеріал
  Західні медіа обговорюють візит Байдена до Києва та "зелених чоловічків"
  Loading...