Дмитро Павличко Google

"Ніколи Вкраїна не буде рабою московських катів": Сьогодні День народження Дмитра Павличка

За свої досягнення українець відзначений орденом "За заслуги" III ст., званням Героя України з орденом Держави, орденом князя Ярослава Мудрого IV ст. та орденом Свободи

28 вересня 1929 року народився Дмитро Павличко – український поет, перекладач, літературний критик та громадсько-політичний діяч.

"Мову чудову, глибинне і пружне слово,
немов гостру зброю, дав нам народ", – Павличко.

"5.ua" пам'ятає та пишається видатним українцем!

Народився Павличко у селянській родині. Початкову освіту здобув у польській школі в Яблунові, а у 1953 р. закінчив філологічний факультет Львівського університету.

З осені 1945 p. по літо 1946 р. 16-річний хлопець був ув'язнений за сфабрикованою справою щодо звинувачення у належності до УПА.

Перша збірка поезій Павличка "Любов і ненависть" з'явилася у 1953 р. Пізніше побачили світ поетичні книги "Моя земля" (1955), "Чорна нитка" (1958),"Правда кличе" (1958), — увесь тираж у 18 тис. книжок було знищено за вказівкою партійних цензорів. Видав ще декілька десятків книг та творів. Останній – "Вірші з Майдану" у 2014 р.

Павличко — один з організаторів Народного Руху України, Демократичної партії України, перший голова Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка.

Дмитро Васильович є одним з найвизначніших українських перекладачів. Перекладав з англійської, іспанської, італійської, французької, португальської, їдишу та багатьох слов'янських мов. Саме завдяки зусиллям Павличка вперше українською мовою з'явилося повне зібрання творів Шекспіра у шести томах.

Має великий доробок і як літературний критик. Найповнішим виданням літературно-критичних праць Павличка є двотомник "Літературознавство. Критика".

Попередній матеріал
У Китаї через вибух газу загинули 18 шахтарів
Наступний матеріал
ООН: Ми виявили збільшення насильства та переслідування стосовно журналістів в Україні

Діти та воїни АТО привітали Порошенка із Днем народження

День народження славетного борця: 10 фактів про Івана Піддубного

Сьогодні день народження Соломії Крушельницької – української легенди музики

День народження зірки: 10 фактів про Софі Лорен