Софі Лорен виповнилось 82 роки 5 канал

День народження зірки: 10 фактів про Софі Лорен

Архієпископ Генуї свого часу пожартував, що Ватикан загалом проти клонування людей, але заради Софі Лорен – готовий зробити виняток

Сьогодні, 20 вересня, всесвітньо відома італійська акторка Софі Лорен святкує свій 82-й День народження. 5.ua зібрав 10 цікавих фактів про культову діву кіно.

1. Злиденне дитинство

Софія Віллані Шіколоне (справжнє ім'я) народилась у передмісті Неаполя й провела дитинство у бідності, адже батько кинув її мати. У дівчинки не було навіть власного ліжка та дитячих іграшок.

2. "Міс Елегантність"
В юності Софі Лорен через високий зріст і худорлявість називали "Стеккетто" ("Жердинка"). Попри це, у 14 років Софі перемогла на місцевому конкурсі краси, після чого переїхала до Риму. У 1950 році організатори "Міс Італія" створили спеціально для неї титул "Міс Елегантність".

3. Коханий "з витримкою"
На конкурсі "Міс Італія" зустріла кохання усього життя – кінопродюсера Карло Понті, що був старшим за неї на 22 роки. Він став для неї справжнім другом і наставником: допомагав вибирати правильних режисерів, укладав вигідні для Лорен договори з кіностудіями, сприяв визнанню в Голлівуді.

4. Рідня Муссоліні
Рідна сестра Лорен вийшла заміж за сина диктатора Беніто Муссоліні – Романо і народила доньку Алессандру Муссоліні, яка потім стала членом Європарламенту.

5. Поза законом
У 1982 році поїхала з Італії після того, як 17 днів за ухилення від податків акторка відсиділа за ґратами, після чого залишила Італію.

6. На її честь
На Голлівудській "Алеї слави" є зірка Софі Лорен (№ 2000), а у канадському Торонто на її честь названа вулиця.

7. "Оскар"
Софі Лорен є першою володаркою премії "Оскар" за кращу жіночу роль у неангломовному фільмі. У 26 років Лорен отримала заповітну статуетку за надзвичайно емоційну роль у фільмі "Чочара", знятому за романом Альберто Моравіа.

8. Макарони – запорука успіху

"Всьому, що маю, я зобов'язана спагеті". В одному з інтерв'ю акторка розповідала, що своїм успіхом вона зобов'язана макаронам. Софі вважає, що ніяка дієта не зробить дівчину красивою, а лише загубить її і зробить розлюченою, а вуглеводи допомагають знайти необхідні форми.

9. "На ти" з еротикою
На початку акторської кар'єри Софі знялася у декількох фільмах топлес. Пізніше Карло Понті викупив усі картини, де Лорен оголювалась, щоб не псувати імідж тоді вже зірки. У 2007 році, коли Софі Лорен було 73 роки, вона знялася оголеною для календаря "Pirelli".

10. Мати двох дітей
Життя Софі довгий час було затьмарене відсутністю дітей. Після двох викиднів акторка протягом декількох років проходила курс терапії від безпліддя, завдяки чому в 1968 році народила першу дитину - сина Карло Понті-молодшого, а чотири роки по тому – другого сина Едоардо.

Попередній матеріал
Тихий фронт, де воюють за розум: що відбувалося на Форумі видавців у Львові
Наступний матеріал
Через вирубку лісів на Закарпатті зникають гірські річки

Софі Лорен підготувала мемуари до свого 80-річчя

40-річна судова тяганина Софі Лорен з податківцями закінчилась перемогою акторки

Актори театру ім. Франка спробували військове життя нацгвардійців

День народження Кузьми Скрябіна: 10 цікавих фактів про культового співака