Скульптори світового масштабу представили свої роботи у Мистецькому Арсеналі [відео]

  Півсотні сучасних українських скульпторів та зірка світового масштабу Цадок Бен-Давид - представили свої роботи у Мистецькому Арсеналі. Відсьогодні у музеї розпочинається шостий Великий скульптурний салон. Цьогоріч до уваги поціновувачів сучасного мистецтва представили 20 тисяч експонатів.

  Майданчик Мистецького арсеналу перетворився на піщане "Чорне поле". Щоби висадити понад 17 тисяч металевих квітів знадобилося 5 тон піску, півсотні волонтерів та десять днів роботи. Щоби створити - три роки копіткої праці англійського скульптора Цадока Бен-Давида.

  Цадок Бен-Давид, скульптор: "Ця інсталяція - не має безпосереднього стосунку до ботаніки.  Тут підіймається питання життя та смерті. Коли люди заходять в зал - спершу чорний бік квітів і відчувають печаль, а коли дивляться на зворотній кольоровий, то сповнюються оптимізмом".

  По-сусідству - перша робота серії - "Еволюція і теорія" демонструє розвиток людини і техніки. З іншого боку "Чорні квіти" у Мистецькому Арсеналі у автора - світова прем’єра.

  Цадок Бен-Давид, скульптор: "Я намагаюся розширити межі сприйняття природи людиною. Ми звикли, якщо квіти кольорові - то це гарно. Ці квіти чорні - це теж прояв краси. Зроблені скульптури у людський зріст, щоби глядачі все могли роздивитися і побачити деталі кожної квітки". 

  Свої доробки представили понад півсотні вітчизняних скульпторів. Переконують, і самі достойні конкуренти закордонним митцям. У глядачів думки щодо побаченого різняться.

  Перший відвідувач: "Впечатлили вот эти плоские фигуры, которые сделаны с очущением объёма. Они меня как-то трогают. Волнуют. И вот это поле цветов или ростений. Наверно что в жизни есть и краски, полутона, а не только черное и белое".

  Другий відвідувач: "Може ми чогось не розуміємо, але я консерватор в цьому плані. Я вважаю Мікеланджело скульптором, а інсталяцію скульптурою я не вважаю".

  Третій відвідувач: "Современное искуство не догоняю к сожалению".

  Четвертий відвідувач: "Те що привезено з-за кордону дійсно є цікавий момент тому що використовують як ніби графіка в скульптурі. Це цікаво. Цікаво подивитися бо виглядає незвично".

  Оцінити сучасну скульптуру охочі зможуть до кінця вересня.

  Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Подвійне самогубство на Херсонщині
  Наступний матеріал
  Найдовша у світі зачіска ірокез від японського дизайнера
  Теги: