112.ua

Скрипка прокоментував свою заяву про "гетто для тих, хто не вивчив українську мову"

  Співак заявив, що його висловлювання про гетто висмикнули з контексту

  Фронтмен гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка відреагував на скандал, який вибухнув у мережі після публікації цитати про "низький IQ тих, хто не може вивчити українську мову". Свій коментар він опублікував на сторінці у Facebook.

  Співак написав: "Ми в Україні живемо в спотвореному світі. Україномовні громадяни не мають достатньо книжок українською, фільмів, інтернет-контенту, відсутня можливість спілкуватися, навчити і виховувати дітей. Україномовні українці живуть у своєму маленькому безправному гетто. Деякі з них віддають своє життя на сході країни за право бути українцем".

  Скрипка підкреслив, що справді вважає за необхідне знання українцями рідної мови: "Мене обурює, коли Україна змушують любити "русский мир" більше, аніж український. Тим більше, коли використовують мої слова для маніпуляцій і спроб формувати в Україні штучну реальність. Тому моє висловлювання, з якого жонглери словами і змістові "патологоанатоми" висмикнули і препарували слово "гетто", досить однозначно".

  Співак переконаний, що Україна має надати громадянам більше можливостей оволодіти рідною мовою, а якщо частина громадян не здатні її вивчити, то "вони самі себе прирікають на асоціальну перспективу".

  Скрипка також сказав, що пропонує допомагати російськомовним українцям, надаючи їм освітню підтримку, в той час коли законодавство сусідньої держави навіть не дає можливості перетнути російський кордон без сертифіката про знання російської.

  "Відтак, моя дещо іронічна пропозиція, висловлена в довільному спілкуванні зі студентами, і сформульована конспірологами-технологами як "гетто" – значно гуманніше, аніж російська дійсність", – підсумував Олег Скрипка.

  Нагадаємо, 20 квітня 2017 року були опубліковані витримки з відкритого інтерв'ю Олега Скрипки, в якому наводиться його цитата про те, що "люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ", тому потрібно "їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них".

  Попередній матеріал
  "На підході ще одна підозра": Лещенко про злочинні схеми Мартиненка
  Наступний матеріал
  Гаазький трибунал спростував спроби Росії видати себе за посередника, а не учасника війни на Донбасі – Порошенко
  Loading...

  На Донеччині відновили знищенний "рускім міром" міст – фото

  Портников: "Рускім" тимчасово заборонили ненавидіти американців і Трампа - відео

  Жебрівський: Євродепутати одностайно назвали РФ агресором, коли побачили що приніс "рускій мір" на Донеччину