Новий марш української армії: Олег Скрипка презентував аранжування на сучасний лад

До Дня добровольця, без попередньої репетиції та підготовки, ансамбль Збройних сил України виконав новий гімн – від почутого усі в захваті

Новий марш українського війська вперше виконали на публіці. З нагоди Дня добровольця у Києво-Могилянській академії влаштували презентацію. Олег Скрипка грав спільно з ансамблем Збройних сил України. Слухала кореспондент "5 каналу".

Без попередньої репетиції та підготовки. У присутності студентів та викладачів ансамбль Збройних сил України звучить по-новому. Потужного вокалу додає Олег Скрипка.

Слова і мотив пісні – знайомі ще з початку минулого століття. Колись гімн УПА, тепер – новий славень ЗСУ. Аранжування на сучасний лад зробив теж Скрипка. Каже, що у майбутньому твір зазвучить ще потужніше: "Така була ідея самих військових цю пісню адаптувати так, щоби можна було і марширувати, і щоби вона трішки сучасніше звучала. Скоро ми плануємо створити кліп – це буде відеотвір і в мене ідея долучити всіх найкращих рок-виконавців, співаків".

За несподіваною презентацією споглядають студенти. У перервах між парами до такого видовища готовими не були. Утім, від почутого у захваті. "Це було дійсно шалене видовище. Я думаю, що просто стоячи їм потрібно аплодувати", – ділиться враженнями студент Києво-Могилянської академії Максим Приходько.

Серед перших слухачів нового гімну і добровольці, які навчалися або навчали в Києво-Могилянській академії. Нинішній військовослужбовець Олександр Войтко – теж тут викладав міжнародну журналістику. 2014-го – сам пішов до військкомату. У складі добровольчих підрозділів обороняв Волноваху, Горлівку, Станицю Луганську. Зізнається, почутий гімн ЗСУ потішив, перше відзначення Дня добровольця не розчарувало.

Каже: "Дуже приємно, що встановлений такий день. Дуже приємно, що є вшанування. Але також і попросили би трошки більше уваги звертати на дотримання прав добровольців, і на ставлення до них". За офіційними даними Міноборони, від початку війни боронити державу зголосилися 100 тисяч добровольців.

Наталка Коцкович, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Поблизу Авдіївської промзони російські окупанти поранили волонтерку – штаб
Наступний матеріал
Не будьте довірливим "меценатом": у Вінниці викрили банду телефонних шахраїв
Loading...

"Аби родини потім не плакали": чим вишкіл на Рівненському полігоні відрізняється від попередніх

ВПС України проводять у Гренландії спецоперацію "Північний сокіл"

"В когось "Мінськ", а в когось – ні": захисники Кримського почуваються мішенями у тирі