Українського політв'язня Сенцова нагородили престижною премією

  Таку саму премію отримав і польський кінорежисер Єжи Гоффман

  Український режисер, політичний в'язень Кремля Олег Сенцов та видатний польський кінорежисер Єжи Гоффман відзначені нагородою "Карпатська Європа спільних цінностей", яку вручали під час форуму "Європа – Україна" в Ряшеві. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  Як зазначається, від імені Сенцова нагороду у вигляді золотого пера та грошову премію у 30 тис. злотих отримав голова громадської організації "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" Ігор Котелянець, а Гоффман отримав її особисто.

  "На сьогодні контакт з Олегом обмежений, і він перебуває в інформаційному вакуумі. Ця нагорода є сигналом для нього від усього світу про те, що не тільки українські цінності свободи, а й загальноєвропейські цінності, які він відстоює, – вони ще актуальні, вони потрібні світові. Тому вона є не тільки визнанням, а й узагалі – продовженням життям Олега", – сказав Котелянець.

  Він додав, що колись Сенцов сказав: якщо це його доля, то він готовий стати "цвяхом до труни режиму Путіна". І сьогодні його боротьба, сміливість протистояти системі і не йти на жодні компроміси триває навіть в умовах суворого ув'язнення.

  "Я впевнений, що за такої підтримки, такого визнання і таких сигналів світові про те, що його боротьба потрібна ... ми його обов'язково витягнемо звідти, і він отримуватиме такі нагороди вже особисто", – наголосив голова "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля".

  Своєю чергою Єжи Гоффман зазначив, що дуже зворушений, оскільки справа України завжди була в його серці. З його слів, він є прихильником поглядів польського маршалка Юзефа Пілсудського і видатного польського інтелектуала Єжи Ґедройця, що незалежність України для Польщі є "необхідною справою". Саме тому він зняв "Вогнем і мечем" та серіал "Україна. Народження нації" – останній фільм, який на жаль, так і показали на широкому екрані.

  Польський кінорежисер хотів би, щоб розум завжди перемагав емоції, тому наголосив, що ми повинні боротися разом за спільне майбутнє.

  Гоффман зазначив, що дуже поважає Олега Сенцова. Водночас він висловив побоювання, що Кремль може помститися йому ще суворішим ув'язненням за те, що про нього пам'ятають, віддають честь, вручають міжнародні нагороди.

  Премію "Карпатська Європа спільних цінностей" вручають видатним особистостям або інституціям держав карпатського регіону, які своїми діями сприяли поширенню спільних європейських цінностей у Центральній та Східній Європі, а також вплинули на розвиток співпраці в регіоні.

  Попередній матеріал
  Виклик лікаря додому: Супрун розповіла про переваги нової моделі
  Наступний матеріал
  "Динамо" вилетіло з Ліги Європи: не подужали італійське "Лаціо"

  Президент України візьме участь у церемонії вручення Національної премії імені Тараса Шевченка – відео

  Математика з України нагородили премією Вольфа – лауреат отримає $100 тис.

  Геращенко спростувала інформацію про наміри обміняти Сенцова і Сущенка на кримських дезертирів

  Україна готується до обміну Сенцова і Сущенка на кримських дезертирів Баранова й Одинцова – омбудсмен

  "ЗА ЧАЙ.COM": знавець кіно та гендиректор МКФ "Молодість" – Андрій Халпахчі в ефірі "5 каналу"

  "Гібридна історія": презентація документального фільму Сергія Лойка – відео