СБУ передала музеям і архівам вилучені у контрабандистів цінності

  Служба безпеки України передала до архівних, бібліотечних та музейних фондів майже півтори тисячі культурних цінностей. Усі експонати вилучили на митниці у контрабандистів.
  Зловмисники намагалися вивезти з України культурні цінності до Росії, Білорусі та Болгарії. У колекції - унікальні монети, медалі, світлини часів Другої світової війни, рідкісні друковані видання та цінні експонати старожитності. Тепер їх досліджуватимуть у музеях.

  Віталій Маяков, заступник начальника головного слідчого управління СБУ:
  "За рішенням Міжвідомчої ради при державній комісії з контролю за переміщенням культурних цінностей передаються сьогодні Національному музею історії України, Національній історичній бібліотеці України, Музею історичних коштовностей України, Меморіальному комплексу "Музей Великої вітчизняної війни" України, Центральному кінофотофоноархіву та Сумському краєзнавчому музею".

  Жанна Клочко, головний зберігач Сумського краєзнавчого музею: "Персні, обручки, здебільшого це предмети, які відносяться до давньоруського періоду. Більша їх частина датується серединою XVII-го сторіччя, але до нашого музею потрапили дві досить унікальних монети періоду Римської імперії".

  Ангела Калинюк, головний зберігач Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років: "Культурна цінність, історична цінність, це ж наша історія. Велика Вітчизняна війна вже пройшла. До нащадків треба донести фотографії. Це ж фотодокументи, які розповідабть про події тих часів, листи, які передають настрій людей, які переживали в 41-му році".

  Попередній матеріал
  Протести на Гаїті перетворилися на масові сутички [відео]
  Наступний матеріал
  У КНР вручили альтернативну премію миру
  Теги: