Програма Рандеву / 5 канал

"Рандеву": Роман Балаян розповів, чому Путін мазохіст

Дивіться 15 вересня о 20:10 в ефірі "5 каналу" "Рандеву" з Романом Балаяном

Легендарний режисер Роман Балаян розповість у "Рандеву" про складні стосунки зі своїм другом Микитою Михалковим, прохання стосовно Олега Сенцова до російських митців, чому він ніколи не зніматиме кіно в Росії та чому Путін мазохіст.

Тож не пропустіть уже цієї суботи, о 20:10, "Рандеву" з Романом Балаяном на "5 каналі".

 

Довідка. Роман Балаян вважає себе учнем Сергія Параджанова. Як режисер дебютував у 1973 році, поставивши фільм "Ефект Ромашкіна". Другий художній фільм Балаяна "Бірюк" був номінований у 1977 році на Берлінале на "Золотого Ведмедя". Його фільм "Польоти уві сні та наяву" в 1987 році став одним із найкасовіших хітів радянського кіно. Знятий у 1982 і показаний в прокаті в середині перебудови, він приголомшливо узагальнив трагедію покоління, що жило в умовах глибоко абсурдних реалій режиму пізнього соціалізму. У 1986 році художній фільм Балаяна "Бережи мене, мій талісмане", дія якого відбувається в Болдіні, змоделював ситуацію Пушкіна і Дантеса в наш час. У фільмі знялася ціла плеяда знаменитих акторів: Олег Янковський, Тетяна Друбич, Олександр Абдулов, Олександр Збруєв, Михайло Козаков, Булат Окуджава. Цей фільм отримав "Золотий Тюльпан" Стамбульського міжнародного кінофестивалю. Після розпаду Радянського Союзу Балаян створює низку фільмів, які мали великий глядацький успіх. Його художня драма "Два місяця, три сонця" була номінована в 1998 році на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах на "Кришталевий Глобус".

Головний тип балаянівського героя — відлюдник, якого роздирають суперечності, який не може знайти свого місця в навколишньому світі. Режисер зняв небагато фільмів, але вони незмінно викликають цікавість глядачів і високу оцінку критиків: "Польоти уві сні і наяву", "Леді Макбет Мценського повіту", "Два місяці, три сонця", "Райські птахи". У створенні багатьох своїх фільмів режисер брав участь також і як сценарист.

Попередній матеріал
Кремль хоче розчленувати та федералізувати Україну – Клімкін
Наступний матеріал
Фестиваль вареників у Сумах: як готували та поїдали смаколики з шоколадом та вишнями