Владислав Троїцький 5 канал

Президент Гогольfest розказав, чого очікувати від цьогорічного фестивалю

16 вересня, у Києві відкриється мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Гогольfest

Цього року фестиваль буде проходити на Арт-заводі Платформа і триватиме до 25 вересня. Насичена програма фестивалю охопить понад 10 напрямків. Серед головних подій Гогольfest 2016 – приїзд одного з найбільш модних і цікавих європейських режисерів, литовця Оскараса Коршуноваса, соціально-політичний проект Burn.Babylon, дві нові програми від групи Dakh Daughters, а також виступи українських музикантів, які зберуться на музичній сцені фестивалю Atlas Weekend – Atlas Stage.

Фестиваль пройде під знаком міфу про Вавилонську вежу, з якою організатори порівнюють нинішню реальність і безпосередньо Гогольfest.

Про це в ефірі "5-го каналу" розказав президент фестивалю Гогольfest Владислав Троїцький.

"Програма в цьому році вийшла чудова... Починається все ще до фестивалю, з 15-го числа, завдяки нашим партнерам – литовському культурному інституту "Литовський фокус" – дивовижна програма литовського театру. Починається 15-го зі спектаклю Коршуноваса, це один з кращих режисерів Європи, називається вона "Остання стрічка кріпиться", в якій грає Юозас Будрайтіс. А вже 16-го вересня – "На дні" (за п'єсою Максима Горького). Здавалося б начебто це радянський автор, але насправді п'єса "На дні" – це дійсно одна з кращих п'єс 20 століття. Ну і власне 16-го буде наше відкриття – це мультидисциплінарне шоу, а потім... дивовижна програма! Просто всім рекомендую такий експеремент провести – програма академічної музики. Це буде проходити в унікальному місці – в підземному бункері, це колишній штаб протиповітряної оборони Лівого берега, і там у всьому антуражі – з сиреною, тишею, ця хвилина з абсолютною темрявою перед їх концертом – тобто ти занурюєшся в такій їх постапокаліптичний світ і раптом чарівна музика ... А 17 вересня буде просто дивовижний спектакль з романтичною назвою "...Але вітер...". Це дивовижно тому, що вся декорація – це вентилятори. 60 вентиляторів,  вони і повільно працюють, і потім швидко – це потужні вентилятори промислові, це маленькі ретро-вентилятори – і три людини, і дуже тонкий поліетилен. І ось це все шарудить... Якийсь правда дивовижний вийшов спектакль, сам не очікував", – зізнався Владислав Троїцький.

Пропонуємо вашій увазі повну версію розмови з президентом фестивалю Гогольfest:

Попередній матеріал
ДПСУ затримала чоловіка, що намагався провезти на Схід безпілотник та купу жіночої білизни
Наступний матеріал
У Київ прибуває чільник МЗС Британії

Спалення ідола та академічна музика у бункері – чим дивуватиме Гогольfest цьогоріч

"ГогольFest" переїхав на новий майданчик