Мітинг Аласанія

Працівники ТРК "Львів" мітингували за звільнення Зураба Аласанії

Голова правління НСТУ пояснив свою точку зору і причини конфлікту

Сьогодні, 30 січня, більш як 50 працівників ТРК "Львів" організували пікет перед Львівською обласною радою з вимогою зупинити реформу державної телерадіокомпанії на суспільну та звільнити голову правління НСТУ Зураба Аласанію. Про це повідомляє газета "День".

Пікетувальники звернулися з вимогою до обласних депутатів щоб ті ухвалили відповідне звернення до керівництва держави. На їхню думку, під приводом реорганізації та оптимізації проводиться нищення колективу та регіонального суспільного мовлення, бо відповідно до змін, скоротять більшість працівників: у рамках реформи ТРК "Львів" 239 працівників отримали попередження про майбутнє звільнення від 2 квітня 2018 року.

"Уся ця реорганізація відбувається не так, як би мало бути. Ми погоджуємося, що зміни затребувані часом і ми готові до них, готові вдосконалюватися та перенавчатися. Але коли з 315 працівників залишають лише 76, а решту звільняють, то не зрозуміло, за яким принципом роблять цей відбір. Досі нам не надали ні діючого, ні нового штатного розпису, ні нових умов співпраці. Ми розуміємо, що наші питання може розв'язувати влада на рівні Києва, тому хочемо заручитися підтримкою місцевої та регіональної влади", – розповіла заступниця голови первинної профспілкової журналістської організації ТРК "Львів" Людмила Майор.

"Я кілька років тому зняв прекрасну програму про Героїв Крут і кожного року її показували в ефірі. А цього року її не пустили! Як так можна? Вони познущалися над пам'яттю про наших героїв", – заявив один із журналістів.

Пікетувальники заявили, що керівництво НСТУ закрило всі авторські програми і наразі розглядає рішення про вивільнення приміщень, які займає Львівське обласне радіо, тому вони вимагають призупинити дію закону "Про суспільне радіомовлення та телебачення України". Крім того, провести перевибори наглядової ради НСТУ та керівництва ПАТ НСТУ.

В ексклюзивному коментарі "5.UA" Зураб Аласанія повідомив, що реформа державної телерадіокомпанії – необхідна та буде продовжуватися, адже скорочують не працівників, а скорочують необґрунтовано роздутий штат. За його словами, 76 посад (замість 315 – ред.) в обласному відділенні телерадіокомпанії більше ніж достатньо для виконання поставлених завдань, і за таким принципом працюють усі ЗМІ. Водночас, що стосується заяви про нібито відсутність програм про Героїв Крут, керівник запевнив, що така інформація не відповідає дійсності. За його словами, цього року, які і завжди, було відзнято та випущено до ефіру серію матеріалів, присвячених цій події. Закриття авторських програм, на його думку, цілком обґрунтоване, бо в більшості випадків вони піарять місцеву владу, а не об'єктивно висвітлюють події.

На своїй сторінці в Facebook Зураб Аласанія написав, що багато років Львівська обласна державна телерадіокомпанія жила корупцією, крадіжками, клановими зв'язками, родинними дрібними бізнесами навколо виробництва телепродукту та продажем ефіру, що їй не належав, так званою джинсою тощо. "Концерти на замовлення відгонили диким несмаком, політичні телемайданчики – нафталіном, не цікавим навіть родичам "ведучих" та гостей. Знімальні групи не рушали за межі компанії, допоки їм не було обіцяно 50 долярів або шмат їжі, або пару літрів бензину. Апаратні комплекси просто розпродавали: в ефір філія виходить з двох комплексів, один з котрих належить облраді, інший – давно проданий ZiK-у (як і ефірний час)", – зазначено на його сторінці.

Нагадаємо, конфлікт між звільненими працівниками ТРК "Львів" та новим керівництвом призвів до пікету медійниками приміщення телеканалу 25 січня 2018 року, а сьогодні журналісти ТРК "Львів" та "Львівського радіо" пікетували Львівську обласну раду. На завтра, 31 січня, заплановані відкриті дебати представників громадськості, журналістів та керівників НСТУ, протягом яких планується обговорити питання реформування ТРК "Львів".

Попередній матеріал
Клімкін розповів, коли відбудеться зустріч у Нормандському форматі
Наступний матеріал
Окупанти обстріляли Водяне – загинув боєць АТО

"Смертельні забавки": у Львові школярі провалилися під лід, один – не вижив

Концерт на вокзалі: як у Львові відзначають 100-річчя битви під Крутами

На очах у матері: у Львові після занять з плавання померла 10-річна дівчинка

"Навіть на висоті людського зросту ганяємо": як авіатори ЗСУ майстерністю вражають

Тягнули гаком і пожежним рукавом: як на Львівщині коня з каналізації рятували – фото

5 канал - трансляція наживо