Понад 200 пам’яток Львова, що входять до переліку ЮНЕСКО потребують реставрації [відео]

  Понад 200 пам’яток Львова, що входять до переліку ЮНЕСКО потребують реставрації. Однак грошей з державного бюджету на це не виділили. А міський бюджет профінансувати ремонт споруд та пам`ятників невзмозі.

  Марія Глушко, "5 канал": "У самісінькому центрі Львова стоїть пошарпана будівля. До того, що так виглядає один із найвідоміших львівських храмів мистецтва – театр ім. Марії Заньковецької, містяни уже звикли. Адже востаннє будинок реставрували ще півстоліття тому".

  Вицвіла фарба та осипана штукатурка на фасаді - не єдина проблема цієї історичної будівлі. Працівники театру кажуть: всередині - ситуація не краща

  Роман Порада, заступник генерального директора з питань капітального ремонту: "Ось це наш репетиційний зал. На сьогоднішній день він закритий для використання. Ну от бачимо, які речі тут утворюються: відпадає штукатурка, коли була не відремонтована покрівля, на сьогоднішній день вона зроблена ну але коштів на ремонт цього залу не вистачає".

  Загалом споруда потребує відновлення фундаменту, заміни дерев’яних перекриттів та комунікацій. Утім, на все це бракує коштів. Із потрібних півмільярда гривень нторік держава виділила лише півтора мільйона.

  Андрій Мацяк, генеральний директор театру ім. Марії Заньковецької: "Ну то речі не співрозмірні, і як мені здається в даному випадку і ми будемо при нагоді звертатися до найвищих керівників держави, адже тільки їхня воля може в даному випадку спричинити до того, що ми почнемо щось робити".

  Громадський активіст Андрій Салюк запевняє, окрім театру імені Заньковецької, реставрації потребують ще понад дві сотні львівських пам’яток, що  входять до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

  Андрій Салюк, голова Львівської обласної організації українського товариства охорони пам’яток  історії та культури: "Львів пам’ятка ЮНЕСКО. І відповідно держава Україна повинна фінансувати ті пам’ятки, які є національним надбанням. Ці пам’ятки у Львові, вони належать не тільки львів’янам, вони належать так само киянам, мешканцям Луганська чи Дніпропетровська".

  Міські чиновники обурен тим, що держава не виконує свої міжнародні зобов’язання. Востаннє місто отримувало кошти на реставрацію культурного надбання-чотири роки тому.

  Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради: "Сама ситуація є принизлива, тому що держава взяла зобов’язання утримувати об’єкти ЮНЕСКО, підписавши зрештою ці міжнародні конвенції".

  У міністерстві культури України - на запити "5 каналу" щодо ситуації довокла театру імені Заньковецької - так і не відповіли.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  До Свято-Михайлівського храму при Олександрівській лікарні, привезли частку мощей мучениці Єлизавети
  Наступний матеріал
  Масові протести та демонстрації у Тунісі спричинили смерть одного з лідерів опозиції
  Теги:
  Loading...