Під Києвом відтворили середньовічну битву (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Перше травня можна зустрічати з мечами та сокирами в руках. Під Києвом сотні реконструкторів влаштували справжнє середньовічне побоїще.
  На лісовій дорозі зустрічаються армії короля Франції та лицарського ордену госпітальєрів.

  Об`єднані сили вирушають на підмогу французькому місту Тулузі, яке буцімто штурмують сарацини. Проте під стінами дерев`яної фортеці лицарі не знаходять ворогів. Воїни розчаровані. У них-бо руки сверблять від охоти помахати мечем. Командири радяться. Лицарі висувають свої пропозиції.

  Проте, відпочивши, середньовічна піхота йде на штурм іншого ворожого міста - Арагон. Адже такою є легенда гри військових реконструкторів "Вітер з півночі". Сотні її учасників з усієї України зібралися цими днями під Києвом, щоб відтворити події у Західній Європі 1205 року.

  Юрій Захарчук, організатор гри: "Ставимо їм якісь історичні завдання. Це іде початок гри. Після цього звичайно наш хід гри починає змінюватися. Тому що в нас є теорія, і в нас є практика. Домовились люди-не домовились, перемогли-не перемогли. І далі сюжет в нас міняється".

  Дерев`яні ворота імпровізованого замку нападники вибивають тараном. Намагаються пробитися на подвір`я фортеці, утім оборонців так просто не взяти. Шальки терезів схиляються на бік однієї зі сторін лише після того, як французів та госпітальєрів зі спини атакують союзники арагонців. Тут починається справжня м`ясорубка.

  Олександр Аргат, 5 канал: "Зламана стріла не найстрашніша втрата у наново відтвореній середньовічній битві. Переможені віддають на знак своєї поразки щити переможцям. А дехто може під час битви навіть пролити кров".

  Жорстокість таких ігор не лякає навіть дівчат. Дехто з них не тільки з інтересом спостерігають за побоїщами, а й залюбки беруть участь у середньовічних битвах. Кажуть тисячу років тому теж були жінки-воїни.

  Оля: "Были но в общем то мало".

  Олена: "Есть в истории ряд персонажей женских на самом деле. Есть упоминание и в французких и в немецких хрониках о том что женщины воевали впринципе. А мы для удовольстьвия".

  Окрім перемог на полі бою реконструктори вправляються і в дипломатичному хисті. Вчасно укладений союз може додати значних переваг команді. Не цураються гравці і релігійного життя. Кожна держава має свого духівника.

  Єпископ Кентерберійський: "По игре я слежу за духовным саном наших людей. Каждое утро я проповедую. Отпускаю грехи людям. И вообще вот в игре окрестил мусульман. Мы их победили и пришлось навернуть в веру христианскую".

  Хто переможе, стане відомо 3 травня. Цього дня відбудуться останні битви в рамках гри. Окрім воєн між державами тут відбудеться також турнір, на якому лицарі битимуться один на один. А щоб гравці швидше повірили, що ці дні вони провели у Середньовіччі, для них увечері гратимуть давню музику, а довколо вогнища кружлятимуть середньовічні танцюристи.

  Олександр Аргат, Рустам Ходжієв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11Мб)
  Попередній матеріал
  Черговий будівельний скандал - дії підприємця руйнують житловий будинок на Татарській, 6
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...