5 канал

Організатори концертів сплачуватимуть штраф за запрошення артистів РФ без відома правоохоронців – Кириленко

  Штраф складатиме від 160 тис. грн до 320 тис. грн

  Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко заявив, що зареєстрований у ВР законопроект щодо обмеження гастролей росіян передбачає відповідальність для організаторів концертів за його невиконання у вигляді штрафів від 160 тис. до 320 тис. грн. Про це він сказав в ефірі "Українського радіо", передає "Укрінформ".

  "Якщо організатор в порушення законодавства запрошуватиме російських артистів і не буде повідомляти про це чи приховуватиме дані, буде штраф – від 50 до 100 мінімальних зарплат, це від 160 тисяч гривень до 320 тисяч гривень", – сказав віце-прем'єр.

  Кириленко нагадав, що у парламенті вже зареєстровано проект закону про внесення змін до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" (№ 6682). Його внесли депутати від чотирьох фракцій. Згідно із законопроектом, організатори заходів проводять їх на загальних підставах, якщо на них не будуть виступати артисти із Росії.

  "Якщо не можеш бачити свій захід без виконавця із країни-агресора, то треба повідомити за 30 днів правоохоронні органи, щоб вони перевірили запрошених гастролерів. Організатор повинен повідомити справжнє ім’я та прізвище артиста, всі псевдоніми, останню карту гастролей та інші дані. Якщо виявиться, що запрошений в нашу країну артист незаконно перебував у Криму, підтримує російського агресора, є в переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, публічно висловлювався з неповагою до територіальної цілісності чи державного суверенітету України, підписував відповідні звернення, то погодження на виступ не буде", - наголосив він.

  Віце-прем’єр переконаний, що законопроект буде ухвалено цьогоріч у вересні, але закликає організаторів всіх фестивалів і концертів уже виконувати норми нового закону: "Має ж бути національна гідність і самоповага. Не можна давати можливість тут заробляти путінським пропагандистам у час війни та окупації Криму Росією. Водночас ті російські артисти, які прямо виступають проти агресії Росії в Україні, отримуватимуть погодження на концерт", – зауважив Кириленко.

  Як повідомляв 5.UA, зірки "Бригади", "Моєї прекрасної няні" і "Дві долі" потрапили у "Чистилище".

  Попередній матеріал
  Рік після спроби військового перевороту: Влада Туреччини хоче продовжити надзвичайний стан ще на три місяці
  Наступний матеріал
  Суд заарештував усіх п'ятьох підозрюваних у розтраті коштів ЛБТЗ

  Зірки "Бригади", "Моєї прекрасної няні" і "Дві долі" потрапили у "Чистилище"

  Законопроект, що зобов'язує організаторів повідомляти в СБУ про запрошення російських артистів, незабаром внесуть у ВР

  Російського актора Машкова не пустили в Одесу на зйомки серіалу "Ліквідація"

  Тільки з початку липня заборонено в’їзд 14 артистам РФ – Слободян

  Заборона в'їзду артистам РФ: Кириленко пропонує створити реєстр

  Ще одному російському рок-музиканту заборонили в'їзд до України