Тіракський вал
Тіракський вал ghall.com.ua

Мінкульт: Окупанти у Криму запланували "розібрати на камінці" унікальну археологічну знахідку

  Відповідна археологічна знахідка датується IV-III ст. до н.е.

  Міністерство культури висловило обурення планами окупаційної "влади" Криму щодо будівництва траси "Таврида". Зокрема, через будівництво автошляху російське керівництво планує розібрати пам'ятку архітектури - Тірітакський вал. Про це повідомляє Урядовий портал. 

  "Міністерство культури України вкрай стурбоване ситуацією, яка відбувається з археологічною спадщиною на території Кримського півострова. Як нам стало відомо з відкритих джерел в мережі Інтернет, з метою будівництва автомобільних доріг до Керченського мосту на території між Цементною слобідкою та трасою Керч-Феодосія окупаційною владою РФ проводяться масштабні археологічні роботи. Однією з найбільших знахідок, під час проведення цих робіт, став фрагмент Тірітакського оборонного валу, що захищав жителів міста Понтікапея від набігів кочівників", - зазначають у Мінкульті.

  Як повідомляється, відповідна археологічна знахідка датується IV-III ст. до н.е.

  "Згідно наявної інформації, розкопки на об’єкті будуть проводитися протягом трьох місяців, після чого Тірітакський вал буде розібрано, а на його місці побудують трасу "Таврида", - повідомили у відомстві.

  Наразі українські фахівці позбавлені можливості навіть здійснювати моніторинг стану збереження об’єкта.

  "Міністерство культури України наголошує на неприпустимості подібних дій з огляду на норми міжнародного й вітчизняного законодавства і звернулося до Міністерства закордонних справ України з листом щодо звернення до Міністерства закордонних справ Російської Федерації з передбаченою дипломатичним протоколом нотою протесту, а також проханням вжити заходів щодо регулювання ситуації на міжнародній арені задля недопущення порушення законодавства України", - йдеться у повідомленні.

  Крім того, міністр культури Євген Нищук звернувся з відповідним листом до Директора Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Мечтілд Рьосслер з проханням вжити всіх можливих заходів для недопущення руйнування об’єктів археологічної спадщини України.

  За даними Мінкульту, загалом у цьому році окупаційна влада уже видала 13 дозволів (відкритих листів) на право проведення археологічних розкопок в анексованому Криму та ще два дозволи – на проведення робіт у Севастополі.

  "Оскільки територія Кримського півострова є частиною території України, то відповідно до статті 15 Закону України "Про охорону археологічної спадщини" дослідник археологічної спадщини зобов'язаний передати всі виявлені під час досліджень археологічні предмети на постійне зберігання визначеній у дозволі установі для занесення до державної частини Музейного фонду України. Мінкультури вбачає в подібних діях ознаки порушення пункту 3 статті 4 Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, ратифікованої Російською Федерацією у 1957 році", - відзначають у вітчизняному відомстві.

  Нагадаємо, у лютому Мінкульт звернувся до ЮНЕСКО через наміри окупаційної влади Криму та британських археологів реалізувати на півострові спільний історико-археологічний проект. У Криму без згоди на те української сторони планувалося реалізувати проект, пов'язаний з подіями Кримської війни 1853-1856 рр.

  Попередній матеріал
  Волох розповів, як у справі Януковича з'явилася Тетяни Чорновол
  Наступний матеріал
  "Антимайдан" на Західній Україні: СБУ викрила Інтернет-провокаторів, керованих з Кремля
  Loading...

  Екс-нардеп-комуніст розповів, як разом із ФСБ готував анексію Криму

  Росія збирається до кінця року перекинути в Чорне море три субмарини з крилатими ракетами

  "Замироточило": користувачі соцмереж взяли на кпини Поклонську, що зіграла "Мурку" в ефірі "Путін ТБ" – відео