myotpusk.mirtesen.ru

Мінкульт вимагає від ЮНЕСКО не допустити російсько-британських розкопок у Криму

У Криму без згоди на те української сторони планується реалізувати проект, пов'язаний з подіями Кримської війни 1853-1856 рр.

Міністерство культури України звернулося до ЮНЕСКО через наміри окупаційної влади Криму та британських археологів реалізувати на півострові спільний історико-археологічний проект. Про це повідомила прес-служба Мінкультури.

Як стало відомо, у Криму за участі британських вчених-археологів з Бристоля та англійського військово-історичного журналу планується реалізувати спільний проект, пов'язаний з подіями Кримської війни 1853-1856 років. Зокрема, йдеться про проведення спільних археологічних розкопок, видання книг та журналів відповідного спрямування та організацію молодіжних археологічних таборів для студентів з Британії та РФ.

"Міністерство культури України звертає увагу, що будь-яке втручання у цілісність об’єктів культурної спадщини, що знаходяться на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, розцінюватимуться українською стороною як порушення Росією своїх обов'язків як держави-окупанта з покладенням на неї за такі дії міжнародно-правової відповідальності. А також вимагає від РФ як держави, що здійснює тимчасову незаконну окупацію українських територій, забезпечити виконання своїх зобов'язань згідно з міжнародним правом", – наголосили у відомстві.

Як зазначається, Мінкультури просить Британію вжити заходів для недопущення відвідування окупованого Криму британськими археологами та наголошує на необхідності дотримання режиму в’їзду на окуповану територію України.

Крім того, Міністерство звертається до генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової із закликом засудити протиправні дії РФ як країни-окупанта та вжити заходи щодо відновлення правового порядку згідно Конвенцій ЮНЕСКО.

Довідково: Відповідно до статті 3 Європейської конвенції про охорону археологічної спадщини від 16.01.1992 р. кожна держава-член зобов’язується запровадити за допомогою чинних процедур правову систему охорони археологічної спадщини, а саме запровадити процедуру видання попереднього спеціального дозволу на розкопки та інші види археологічної діяльності.

Станом на сьогодні Мінкультури не видавалося жодних дозвільних документів на проведення робіт на тимчасово окупованого Криму.

Нагадаємо, ще 2015 року Мінкульт почав роботу зі створення бази даних культурно-історичних цінностей у Криму.

Як повідомляв 5.UA, у січні 2017 року РПЦ вирішили зазіхнути на музей "Херсонес Таврійський" в окупованому Криму.

Попередній матеріал
Порошенко затвердив рішення РНБО щодо загроз кібербезпеці
Наступний матеріал
Україна не веде торгівлі з окупованими територіями – відбувається переміщення товарів – Зубко
Теги:

Українське радіо розпочало мовлення на окупований Крим

НАТО ніколи не визнає анексію Криму і засуджує дестабілізацію з боку РФ на сході України – заступник генсека

Окупанти ліквідували інститут винограду і вина "Магарач" у Криму