5 канал

"Одразу відчуваєш, що десь тут є земляки" – "ДахаБраха" назвали країну, найбільш схожу на Україну

Гурт несе у своїх виступах своєрідні меседжі: "Ні – війні" і "Стоп Путін"

Український квартет "ДахаБраха", що популяризує українську народну музику по всьому світу, під час онлайн-конференції на 5.ua  розповів про неабияку схожість нашої країни з Бразилією.

"Ми, насправді, дуже комфортно там почувалися у плані їжі, людей, хоч там не дуже комфортно у плані безпеки, але ти бачиш якісь їх прикраси, вироби й ти розумієш, що візерунки схожі, орнаменти, матеріал і одразу відчуваєш, що десь тут є земляки", ­– зауважила солістка Ірина Коваленко.

"Проблеми також схожі. Там постійні імпічменти, тому що кожного президента заарештовують за корупцію, і вони постійно з цим борються і їм там, напевно, ще набагато складніше, ніж нам тут, тому що там чи не півкраїни неписьменні, десь 35%, це дуже багато. Є індіанські племена, і з ними досі ніхто не зживається. Одні хочуть зрубати ліс, а там живуть індіанські племена, і з цим пов'язана теж корупція, там такі феодальні взаємостосунки. Тому ось ці всі проблеми нагадали нашу країну. Не нашу публіку, але нашу країну, тому що все-таки вони багато в чому схожі", – додав Марко Галаневич.

Також співаки додали, що несуть у своїх виступах своєрідні меседжі "Ні – війні" і "Стоп Путін", щоб про сучасний стан знали не лише в Україні, а й за її межами.

"Нас завжди гарно сприймали як українських музикантів. Загалом, це була така тепла зустріч і повне розуміння того, що ми робимо. Інша річ, що останні три роки, можливо, ми несемо якийсь інший зміст, і ми хочемо солідарності з нами. Ми хочемо відчути підтримку, тому ми можемо зробити якісь там плакати, сказати щось, ми загалом і говоримо, що "ні – війні", і "стоп Путін", тобто ми посилаємо чіткі меседжі, які люди поза Україною мусять зрозуміти, тому що пояснювати, весь контекст, що тут відбувається, важко. А от ці чіткі меседжі "ні – війні, і стоп Путін", вони спрацьовують, і ми бачимо, що весь зал встає та аплодує. Ми бачимо абсолютне розуміння і підтримку, і для нас це дуже важливо", – сказав Марко.

Нагадаємо, раніше гурт "ДахаБраха" розповів, чому під час концерту у Бразилії глядачі кричали "Україна-Україна!"

Попередній матеріал
Силовики запобігли викраденню екс-агента ФСБ Іллі Богданова, що перейшов на бік України – Грицак
Наступний матеріал
Лисенко: Окупанти активно застосовують танки, бронетехніку, ствольну артилерію – внаслідок бойових дій є поранений
Теги:
Loading...

"Це не Сирія, це – ось, біля нашого порога" – Лукашенко порадив Путіну помиритися з Україною

ONUKA – про майбутній альбом: це буде маніфест про соціальні гріхи