На Закарпатті фестивалили з вином [відео]

  На Закарпатті фестивалили з вином. У місті Виноградів відбувся вже десятий за ліком захід для виноробів "Угочанська лоза". Його відвідали дві тисячі туристів, які мали змогу скуштувати та придбати торішнє вино.

  Іван Данч вихваляється - на двох гектарах вирощує 20 сортів винограду. З нього і виробляє домашній напій.

   Іван Данч, винороб із Берегівщини: "Спочатку треба вміти якісний урожай виростити, так що має бути база підтримки – це виноградник, тільки після того якщо ти маєш якісний урожай тоді можеш робити якісні вина".

   Винороби розповідають: щоб врожай був щедрим, має бути дощова, тепла погода у час цвітіння лози, а сонячна - коли вона дозріває. На Закарпатті в залежності від району є свої методи та специфіка вирощування виноградних ягід.

   Сергій Кус, винороб із Виноградова: "Я скажу по-нашому по-виноградівськи, у нас є кіфали такі з каменю викладені ступеньки і от на цих кіфалах у нас росте, сонце нас на цьому участку дуже любить значить виходить хороший якісний виноград".

   Цогоріч на фестиваль свої напої привезли три десятки виноробів із Закарпаття. Організатори кажуть - якість вина дуже залежить і від якості діжок. Гості свята самі мали змогу у цьому пересвідчитись.

   Сергій Болдирєв: "Ви знаєте, я в захваті, ви знаєте дуже приємні люди, дуже атмосфера дуже приємна і погода навіть не псувала нам настрій. За рахунок того що якість вина надзвичайно висока проблем ніяких нема".

   Марія Герус: "Ну, у Львові також є традиція пити вино, є традиція пити вино, коли там осінню фестиваль проходить, але тут якось по-особливому, разом з гірськими Карпатами з природою, з свіжим повітрям це зовсім інакші відчуття, ніж львівські".

   Кожен відвідувач фестивалю мав змогу придбати уподобане вино, лозу, діжки й інший інвентар для виноградарства.

   Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Мешканці зруйнованого будинку у Одесі відбиваються від атак мародерів
  Наступний матеріал
  День пам`яті - відзначають у США
  Теги: