На Вінниччині відкрили пам’ятник польовій кухні [репортаж, відео]

  Єдиний в Україні і другий у світі пам’ятник польовій кухні з`явився на Вінниччині. Його встановили у містечку Брацлав, де похований винахідник цього незамінного армійського атрибута. Тамтешні мешканці вирішили у такий спосіб вшанувати пам’ять офіцера царської армії Антона Турчановича.

  За розробку кухні на колесах офіцер російської армії Турчанович узявся у 1898-му році. Винахідники мали побудувати похідні кухні двох типів: чотириколісну піхотно-артилерійську та кавалерійську на 2-ох колесах. "Кухню-пекарню-кип’ятильню" - так назвав свій винахід Турчанович - він розробляв п’ять років. У 1908-му запатентував його.

  Георгій Турчанович, онук винахідника: "Ніхто від цього нічого не мав. Не мав і не шукав. І не правильно. А може і не скромно користуватися чужими заслугами. Ми й так добре живем. Ми й так добре живем без цього патента. Є кусочок хліба, є кусочок до хліба..."

  Про те, що легендарний винахід належить його дідові, Георгій Турчанович дізнався декілька років тому. А місцеві історики нещодавно розшукали його могилу на Брацлавському цвинтарі. За іронією долі, сам конструктор польової кухні помер від голоду в 1943-му році, під час німецької окупації. Проте фронтовики досі вдячні винахіднику за надійну конструкцію.  

  Дмитро Мельник, ветеран Другої світової війни: "Прекрасно робити на такій кухні. Вона заливається, трошки води заливається. Запалюється. І вона парою виходе. І минут 30 - і вже готовий борщ, суп, ну каша трошки довше. Главноє - що вона вигодна".

  Тепер у місті планують увічнити пам`ять не лише кухні на колесах, а й її  конструктора. 

  Петро Михайленко, голова Немирівської РДА: "Наступний наш крок – ми плануємо зробити тут бюст Турчановичу. Поряд повинен стояти бюст. Тому, що в принципі фотографії, якісної фотографії, щоб її можна було на меморіальну дошку набить, ми її не найшли. А бюст, я думаю що фахівці його зроблять, і ми його з часом поставимо".

  Польову кухню Турчановича взяли на озброєння майже всі армії світу.

  Юлія Миронова, Олександр Будзіловський, Вінничина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні влаштували виставку, присвячену Олімпійським іграм
  Наступний матеріал
  Тимошенко оскаржила в суді порушену проти неї "газову" справу
  Теги:
  Loading...