На українському радіо провели Всеукраїнський диктант єдності [відео]

  Українці єднаються через правопис. У день мови та писемності вже традиційно - водинадцяте - на національному радіо провели диктант. Цьогоріч текст присвятили пісні "Червона рута" Володимира Івасюка. До акції долучилися школярі з усіх куточків України, а також відомі люди від політики та мистецтва.

  135 слів за 17 хвилин. Радіодиктант про "Червону руту" беруться писати разом із простими українцями народні депутати та зірки шоу-бізнесу. Повправлятися з ручкою без підготовки вони приїхали до національного радіо.

  Олег Ляшко, народний депутат: "Мені немає потреби готуватися, я добре знаю свою рідну мову".

  Ольга Сумська, акторка: "От саме інтуїтивне відчуття української мови - воно або є, або його немає. Сподіваюся - воно мене не підведе".

  У цей час за сотні кілометрів від столиці радіоприймач налаштовують у чернівецькій гімназії. Там диктант писатимуть старшокласники.

  Диктор: "Послухайте перше речення диктанту. Рута, виявляється, жовта квітка. За переказами, що досі існують в Карпатах, вона лише на декілька хвилин у ніч на Івана Купала, стає червоною".

  Оригінальний текст два тижні тому склав - уже традиційно - мовознавець Олександр Авраменко. Диктувати уривки творів з української класики чоловік не береться, адже їх можна відшукати та списати. Текст про пісню "Червона рута" Володимира Івасюка орієнтував на учнів 9-тих класів.  

  Олександр Авраменко, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка: "Щороку беремо таку тематику про видатних особистостей. Бо, знаєте, про відомих людей цікаво читати і знати про них, тому ви знаєте, цікаві таки родзинки показують що українці - це така талановита нація".

  Школярі зміст і складність тексту оцінили.

  Сергій Говорнян, учень гімназії №6 м. Чернівці: "Диктант був дуже цікавим. Про Івасюка, про нашого земляка. Почули про написання цього шедевру, цієї пісні".

  Ганна Гантюк, учениця гімназії №6 м. Чернівці: "Хвилювалася тому, що там думала, що якийсь пунктуаційний знак поставила неправильно".

  Саме вона - пунктуація - стала особливістю диктанту цьогоріч. За свій уже написаний диктант - захвилювся і Олег Ляшко з сусідкою по парті Ольгою Сумською.

  Перевіряли роботи по гарячих слідах. Найвищу оцінку за написане отримала депутат Ірина Геращенко. Її знання мовознавець оцінив на 10 балів, Олег Ляшко отримав десять з мінусом, Ольга Сумська - дев’ять з плюсом. Утім, оцінки дещо завищені.

  Олександр Авраменко, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка: "Якби я суворо перевіряв в кабінеті, то я ставив би девять, або, скажімо, десять. А оскільки тут стоять живі люди, це і конкурс і спілкування. То десь спрацьовує людський фактор. Ну десь трошки завищував, так".

  Перевірити усі диктанти, які надішлють до радіокомпанії, обіяцють за три тижні. Ті, хто напише без помилок - отримають подарунки та гроші. Скільки - на радіо не зізнаються. А от листів з написаним очікують більше 10 тисяч.

  Ксенія Дворнікова, Іван Довганик, 5 канал

  Попередній матеріал
  Замість книгарні "Сяйво" в Києві відкрили "Сяйво книги"
  Наступний матеріал
  "5 канал" - у списку номінантів премії Телетріумф-2011
  Теги: