На Хортиці влаштували фестиваль гончарного мистецва [відео]

  Понад три десятки гончарів з усієї України з`їхалися на острів Хортиця у Запоріжжі. Там влаштували фестиваль гончарного мистецва. Майстри демонстрували не лише своє вміння, а й проводили майстер-класи.

  Посуд, іграшки, сувеніри – все це нині можна побачити на Хортиці. Місцевий майстер Олександр Шкаликов робить фігурки на зразок трипільських - не на гончарному колі, а вручну.

  Олександр Шкаліков майстер: "Ідея була – залишать сліди рук. Тобто, якщо це зроблено руками, хотілося, щоб пальці і сліди рук залишалися на цій скульптурі. Не шпаклювать, не виглажувать, не ховать оці сліди".

  Гості фестивалю можуть не лише спостерігати за роботою майстрів. Їх самих припрошують спробувати сісти за гончарне коло. Зроблене власноруч можна забрати з собою на згадку.
   
  Гончар: "Приятное ощущение, потому что глина мягкая и очень пластичная. То есть может и не много я делала, там, ассистентом поработала, можно так сказать. Но удовольствие получила".

  Чи не найбільше майстер-класів на фестивалі провів львів`янин Михайло Дідківський. Чоловік каже, його тішить, що до давнього ремесла інтерес не зникає.

  Михайло Дідківський гончар: "Це видно навіть з тієї черги, яка стоїть тут поруч, і як намагаються молоді бути спадкоємцями цього ремесла. Я думаю, це підтверджує, що гончарство не перестало бути актуальним, воно цікаве і зараз, надалі: для молоді, і воно цікаве для нас зрілих майстрів".

  Фестиваль "Гончарі на Хортиці" проводять третій рік поспіль. Вже і певні традиції склалися - гончарі проведуть конкурс на виготовлення кращого сувеніра на тему козацтва, острова Хортиця та самого Запоріжжя.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Змагання з кліфф-дайвингу відбулися в Ірландії
  Наступний матеріал
  Щонайменше 16 єгипетських поліцейських загинули від нападу бойовиків на КПП між Ізраїлем та Єгиптом
  Теги: