ONUKA "Mozaїka"
ONUKA "Mozaїka" Facebook/onuka

Перевдягалася просто у підземці: ONUKA оригінально презентувала новий альбом

Другий студійний альбом Mozaїka Ната Жижченко презентувала у свій 33-й день народження – разом із арт-проектом, що пов'язаний з мозаїками столичного метрополітену

У свій 33-й день народження лідер гурту Оnuka Ната Жижченко представила другий студійний альбом та арт-проект, пов'язаний із мозаїками столичного метрополітену. Всього у вестибюлі станції метро "Золоті ворота" представлено десять світлин. Журналісти "5 каналу" не лише побачили, а й послухали новий альбом гурту.

Про свої пригоди у столичному метрополітені солістка гурту Оnuka Ната Жижченко пригадує з посмішкою. Попри хворобу, співачка за 12 годин знімального процесу встигла змінити десять суконь українських дизайнерів, а задля вдалого кадру – проїхатися десятьма станціями столичного метрополітену. Зізнається: перевдягатися просто у вагоні підземки – не найкращий досвід.

Згадує: "Було складно, досить неочікувано і дуже спонтанно. Як завжди – холодно, як завжди – хвороба. Але все творче настільки складалося, як мозаїка, – і образи, і одяг, і світло, і кадри".

"Мозаїка" – це назва нового альбому. Тож зйомку вирішили пов'язати саме з відомими візерунками столичної підземки. Ната Жижченко розповідає – метро користується регулярно. А тепер здійснила стару мрію – побачила його роботу зсередини.

"Моя найулюбленіша станція – "Гідропарк". Це настільки сприяло творчому процесу, було так неочікувано і приємно, можна було з іншого кута зору побачити цих працівників, це дуже надихаюче", – розповідає.

Другий студійний альбом Ната презентує у свій 33-й день народження. Підтримує дружину її чоловік та за сумісництвом саундпродюсер – Євген Філатов, більш відомий за проектом TheManeken. Каже, всі світлини роздивитися ще не встиг, але попри це результатом задоволений: "Це справді було дуже складно, і знаєте, дуже приємно відчувати підтримку один одного. Я ще не встиг все роздивитися, але на перший погляд – усе вийшло добре".

Біля кожної світлини – розповідь про створення мозаїки та її автора. Зокрема, станція метро "Золоті ворота", де й презентували новий альбом – увійшла до списку 22 найкрасивіших станцій європейського метрополітену за версією британських ЗМІ. Майже всі мозаїки столичної підземки збереглися від радянських часів. Тут і 47-річна мозаїка на "Нивках", Олімпійський вогонь, тематичне панно, присвячене освоєнню космосу на станції "Політехнічний інститут", а також флорентійська мозаїка на "Палаці Україна".

Мистецтвознавці нарікають – стан мозаїк незадовільний, вони потребують реставрації. "Фокус, який задає сьогоднішній проект, і презентація альбому, і оця подія в метро, ці фотографії – вони створюють певний фокус, який дає змогу по-іншому оцінити. Не тільки з точки зору Інституту нацпам'яті, який вважає це радянським рудиментом, а естетичної та мистецької", – наголошує мистецтвознавець Євгенія Моляр.

Вставка світлин Нати Жижченко експонуватиметься у вестибюлі станції метро "Золоті ворота" до 5 квітня.

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Дивіться також інтерв'ю із Натою: Солістка гурту ONUKA: Після Євробачення поїхала в Чорнобиль "перезавантажитися"

Уквітчана й неповторна: вагітна переможниця Євробачення-2016 знялась у чуттєвій фотосесії – ФОТО

Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала
Джамала
/
Джамала

Попередній матеріал
Психічних захворювань не має: за захоплення заручників Безуху загрожує 15 років за ґратами
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір: інтерв'ю з народними депутатами – відео
Loading...