Мінкульт: Софію Київську та Печерську лавру не виключили із списку ЮНЕСКО [відео]

  Софію Київську та Києво-Печерську лавру залишили у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції міністр культури України Леонід Новохатько.

  За його словами, таке рішення ухвалила сесія ЮНЕСКО, яка зараз відбувається у Камбоджі. Торік комітет ЮНЕСКО закликав Україну зупинити будівництво в буферних зонах навколо київських історичних пам’яток. У іншому разі – Печерську Лавру та Софію Київську могли перевести із основного списку спадщини – у ризикований. Востаннє моніторингова місія ЮНЕСКО приїжджала до України у 2009-му році. Тоді на території Софії Київської фахівці нарахували близько 70 незаконних будівельних проектів.  

  Леонід Новохатько, міністр культури: "Поставала можливість переведення українських об’єктів - Лаври і Софії - із основного списку у ризикований. Нас, і досить активно, підтримали представники Японії, Росії, Індії, Алжиру, ряду інших держав - і голосування відбулося позитивно. На сьогодні це питання знято і в найближчі сесії - чи навічно, будемо сподіватись - більше це питання ніколи не поставатиме на комітеті всесвітньої спадщини".

  Попередній матеріал
  У Мексиці почалось виверження вулкану Попокатепетль
  Наступний матеріал
  У Києві презентували колекцію жіночого вбрання XIX століття [відео]
  Теги: