5.ua

Мінкульт і нардепи видумують способи відімстити росіянам за Вакарчука [відео]

  Українські колеги «Океану Ельзи» обурені поведінкою російських чиновників. Кажуть, у музикантів не могло бути проблем із документами, бо у північного сусіда гурт Святослава Вакарчука гастролює чи не частіше, ніж в Україні. Тим часом, скаржаться, що на рідних теренах українським виконавцям важче працювати, ніж тим же росіянам.

  Сергій Фоменко, лідер гурту «Мандри»: «Кожний російський артист середньої або вище середньої ланки, він щорічно об'їжджає по два, по три рази Україну, щорічно! А українські артисти, дай Бог, щоб раз на десять років зробили тур по Україні».

  Олександр Ярмола, лідер гурту «Гайдамаки»: «Це просто там якісь такі відносини між Україною і Росією, і це якийсь такий чисто “наїзд”».

  Міграційна служба України може зацікавитися російськими виконавцями лише тоді, якщо московські «зірки» гастролюють довше трьох місяців поспіль.

  Сергій Гунько, речник Державної міграційної служби України: «Якщо термін перебування іноземця на території України перевищує, скажімо, ті ж 90 днів, якщо мова йде про безвізовий режим, то він звертається до органів міграційної служби і надає всі документи, які підтверджують його підстави до перебування на території України».

  У Міністерстві культури наголошують: із російськими артистами у нас не лише безвізовий, а й режим максимального сприяння. Три роки тому в Україні скасували 3-відсотковий податок, який платили закордонні музиканти. Ці гроші надходили до спецфонду на фінансування української культури.

  Михайло Швед, заступник директора департаменту Міністерства культури та туризму України: «Податковим кодексом новим було гастрольний збір скасовано. Відповідно, як і скасовано спецфонд, і тому склалася така ситуація, що чинний закон «Про гастрольні заходи в Україні» – з 2011 року, я би сказав, він є фігуративно-декоративним».

  Вітчизняні організатори концертів не настільки оптимістичні. Зокрема, в Україні досі збирають ПДВ, якого в Росії немає. Крім того, в кулуарах Верховної Ради вже обговорюють законопроект про 17-відсоткове оподаткування закордонних виконавців.

  Представник концертних організацій: «Конечно, наша ассоциация будет бороться с этим. Потому что, понятно, что это будет удорожать стоимость билета, концертов в стране станет меньше, огромное количество людей потеряет в связи с этим работу».

  Лідер гурту Святослав Вакарчук інцидент із російськими чиновниками досі не прокоментував. Обмежився лише лаконічним записом у «Твіттері», де реакцію на події у Саратові порадив шукати у піснях «Океану Ельзи».

  Дмитро Мороз, Ольга Петрів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Львові організували збір вживаних речей для нужденних [відео]
  Наступний матеріал
  Луценко: Янукович передумав підписувати асоціацію
  Теги:
  Loading...