"Матч смерті" був міфом: історичне дослідження [відео]

  Легендарний "Матч смерті" між українською командою "Старт" та німецькою "Флакель" був міфом, а його учасників не розстрілювали за перемогу після гри. А грали українці у футбол з німцями - за харчі. Про таке йдеться у новій книзі "Український спорт під нацистською свастикою" Володимира Гінди.
  Історик переконує, футбольна зустріч 9-го серпня 42-го року, хоч і завершилася перемогою українців із рахунком 5:3, але не має нічого спільного з розповідями про героїчність футболістів, яких розстріляли одразу після гри. На підтвердження - має спільні фотографії футболістів після матчу. І пояснює, міфами матч обріс через те, що був останнім, де зустрічалися українські та німецькі футболісти в окупованому Києві. За кілька місяців після поєдинку, учасників гри заарештували через підозри у причетності до НКВС. Згодом 4-ох футболістів розстріляли, утім це не пов’язано з результатами футбольного поєдинку.

  Відео з презентації 7 серпня 2012 р.

  Презентація книги «Український спорт під нацисткою свастикою» відбулася 7 серпня 2012 року напередодні 70-ї річниці "матчу смерті". А 5 жовтня у рамках фестиваля "Книжковий Арсенал" автор розповів про історію виникнення ідеї написання книги, його небайдужий погляд на події,  які відбулись  навколо «матчу смерті».
  Попередній матеріал
  Протести в Індії: селяни вимагають від влади надати їм землі
  Наступний матеріал
  ОПОРА зафіксувала випадки поширення чорного піару проти кандидатів у нардепи
  Теги: