Гогольfest 5 канал

Маска Гоголя, павутина зі скотчу та химерні скульптури: У Києві стартував "Гогольфест"

Стартував же дев'ятий за ліком "Гогольфест", цьогоріч ще й профінансований київською владою - 900 тис. грн виділило місто на його проведення

Упродовж тижня на лівому березі Дніпра, а саме на Арт-заводі "Платформа", кипітиме мистецьке життя. "Гогольфест" обіцяє 200 подій різних напрямків і стилів. А щоб відкрити Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва - знадобилась навіть спецтехніка.

Маска Гоголя звисає над входом до фестивалю. Замаскованих під Гоголя тут узагалі багато. Ну і велетенська голова письменника - незмінний атрибут "Гогольфесту" уже дев'ятий рік поспіль. Химерні скульптури розтягнулися фестивальною алеєю. Павутиння зі скотчу, яке впевнено пнеться вгору і натякає на порожнечу, і столик на двох, який закликає до діалогу. Снує фестивалем і живе мистецтво, як-от дівчина у сукні з пістолетів і написами на долонях - "не стріляй". Глобальне завдання "Гогольфесту" - шукати світло в кінці тунелю. І лікувати рани не тужінням, а іронією.

І акробати з гімнастками теж тут - для їхніх трюків у повітрі на "Гогольфест" знадобились два крани. Водночас по обидва боки від сцени юрба на будівельних конструкціях демонструвала активність і щось читала про Україну. Цей видовищний, шалений мікс його творці назвали новим цирком. А взагалі, кажуть, "Гогольфест" цьогоріч просякнутий темою Вавилону і Вавилонської вежі - тому, як люди можуть самовіддано об'єднуватися навколо якоїсь ідеї.

Ближче до опівночі на "Гогольфесті" спалювали триметрового ідола, який є уособленням усього гнітючого, чим наповнює себе людина. Палили довго, у супроводі барабанів, але так і не спалили.

На "Гогольфесті" є куди побігати, тут і кіно і театр. Упродовж тижня вистав буде чимало. Окрім українських, з десяток - міжнародних. Найбільше - литовських. Вільнюський міський театр Оскараса Коршуноваса, які вважаються зірками сучасної театральної сцени, уже встигли показати на "Гогольфесті" свій фірмовий спектакль "На дні" за п'єсою Горького. Литовці привезуть і оперу, героїні якої - справжні касирки супермаркету. 

А щоб сховатися від фестивальної метушні - треба пошукати бункер. Під землею, в напівтемряві, в облуплених стінах, на "Гогольфесті" щодня гратимуть академічну музику і співатиме хор.

Ольга Петрів та Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
У Флориді близько мільярда тонн радіоактивної води потрапило в головне джерело питної води
Наступний матеріал
У Львові кіберполіція затримала шахраїв, які підробляли закордонні паспорти та шенгенські візи

Прес-конференція, присвячена міжнародному кінофестивалю "Молодість" - відео

Президент Гогольfest розказав, чого очікувати від цьогорічного фестивалю