Маловідомі факти з біографії Гріна зберігають у підвалі будівлі севастопольської тюрьми [відео]

  Олександр Грін – політв’язень. Маловідомі факти з біографії відомого письменника зберігають у підвалі будівлі колишньої севастопольської тюрьми. Там і досі існує камера, де відбував покарання автор "Пурпурових вітрил". Нині - це музей, який створив місцевий ентузіаст - Гриновець.

  Здесь была кровать в нише, которая убиралась на день и ночью только она открывалась на которой человек мог отдыхать. Был табурет, на кот. он мог сидеть в течение дня и, пожалуй , все.

  Кімната - три на два метри. Саме у такій одиночці три тижні відбував покарання письменник Олександр Грін. Автора роману "Пурпурові вітрила" тримали тут за втечу з севастопольської буцегарні. Те, що Грін був політв’язнем – маловідомий факт його біографії. Історики кажуть, в 24 роки він був революціонером, та займався агітаційною діяльністю у військах севастопольського гарнізону.

  Ольга Завгородня, ведучий науковий співробітник Нац. музею Героїчної оборони Севастополя: "Здесь была попытка побега. Попытка была не удачная. Он запутался в белье, которое висело на хоздворе. Веревка была тонкой, узлы навязаны редко и когда он услышал, что взводится курок часового, упал на землю, подняв руки".

  Саме за ґратами Грін вперше береться за перо. Знавець його творчості Володимир Адєєв стверджує - перебування в Севастополі позначилося на творах письменника. Адєєв, навіть дізнався де насправді мешкала Ассоль.

  Володимир Адєєв, автор камери-музею: "Есть место где была Каперна, где жила и родилась Ассоль. Это вот, на карте – это район Килинбухты, а Лисс, в который она шла – это корабельная сторона Севатополя.вот идя через лес, через ручей, она идет через Ушакову балку и в Ушаковой балке до 50-х годов через всю балку бежал ручей, кот".

  Загалом, в севастопольській тюрмі Грін провів 2 роки. Нині ця будівля -  сучасний офісний центр. Про перебування тут майбутнього письменника нагадує лише меморіальна табличка.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Моторошна історія на Дніпропетровщині
  Наступний матеріал
  Від сильної посухи потерпає Чилі
  Теги: