Львівський іконописець малює образи на камені [відео]

  Ікони – на камені. Півтора десятки років львівський іконописець для створення образів використовує саме цей незвичний матеріал. Камені збирає у карпатських річках, обирає лише певної форми і дбайливо оброблює.

  Ігор Юрій, іконописець: "Камінь - він такий специфічний, що він не є дуже живий. В нього не відбувається стільки процесів, як, наприклад, в дереві".

  Художник зізнається - ідея обрати камінь для створення ікон виникла 15 років тому, після того, як побачив у знайомого намальований на камінці лик Христа. Розповідає - перепробував багато форм, але найбільш уподобав обточені водою круглячки, збирає їх біля гірських річок. Перш ніж розпочати писати - стесує низ каменя, аби майбутня ікона мала стійку основу. До роботи, зазвичай, стає надвечір.

  Ігор Юрій, іконописець: "Коли всі пташки лягають спати, перестають цвірінькати, всі звірята, котики, які лазять по драбинах, ідуть спати, тоді я виходжу і починаю малювати. Важливо, щоб це було спокійно".

  Оксана Степована, мистецтвознавець: "Єдиний мінус, які мають ці ікони – це те, що вони з каменю і вони дуже важкі. І була одна пані, яка шукала презент для своїх друзів в Канаді, і вона мусила їх везти сама. І вона сиділа тут, переважувала всі ікони, щоб вибрати якнайменші, якнайлегші, щоб були зручні для неї в дорозі".

  Священнослужителі такі ікони схвалюють. Кажуть - камінь був одним із перших матеріалів, на якому зображали лики святих.
   
  Отець Андрій Хомишин, священик: "Я собі мислю, що дуже добре, коли ікони зображаються на природніх матеріалах, а що може більш природнім матеріалом, як не камінь. Пригадаймо собі, що найдавніші зображення, які ми маємо християнські, які ще не можна назвати іконами в тому розумінні, яке ми зараз маємо, були нанесені власне на камені". 

  Львівський художник створив уже близько 400 ікон. Каже, у найближчих планах - навчити іконопису на камені ув’язнених однієї із колоній.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Ізраїлі стартували перші національні навчання із подолання наслідків землетрусу
  Наступний матеріал
  У Лівії протестувальники розгромили офіс американської телекомпанії
  Теги: