Оборона Луганського аеропорту
Оборона Луганського аеропорту 5 канал

"Луганський форпост": на екрани виходить відверта кінострічка про українських героїв

146 днів оборони Луганського аеропорту – з вуст його захисників. У столичному Будинку офіцерів презентували документальну стрічку про буремні події чотирирічної давнини

Щоб максимально реалістично показати ті дні та українських героїв, інтерв'ю дали понад 40 учасників бойових дій. Документалку зняли на замовлення Держкіно. На презентації та передпоказі була і кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

Луганське летовище було останнім форпостом українських сил поблизу міста. Операція з його оборони тривала 146 днів. Цим подіям 2014-го року присвячена документальна стрічка.

"Цей фільм мав нагоду розповісти про маловідомі події, оскільки в суспільстві всі знають про Донецький аеропорт, а про Луганський, на жаль, мало знали. Ця епопея відбулася далеко за межами аеропорту: зона оборони була десь порядку 52 кілометрів", – розповідає генеральний продюсер фільму Олександр Дріз.

На презентацію стрічки прийшов Герой України, тодішній командир 80-ї бригади. Саме Андрій Ковальчук був одним із керівників оборони летовища. Його інтерв'ю – частина цієї роботи.

"На 99% наближено...Не те що наближено, а правда. Може, якийсь 1% загублений тільки тому що пройшов час і не змогли згадати більш реально. Суспільство повинно знати і на фоні цих вчинків вчити, а далі виховувати і показувати, що робити за мирного часу, щоб не було сьогодення", – каже командир 80-ї аеромобільної бригади ЗСУ (2014-2016) Андрій Ковальчук.

Андрій Ковальчук
Андрій Ковальчук5 канал

Для створення годинного фільму проінтерв'ювали понад 40 бійців, які брали участь в Антитерористичній операції на Луганщині у 2014 році. Документальну стрічку виконали на замовлення Держкіно.

"По-перше, це фіксація надзвичайно важливих моментів нашої історії, персональних історій наших захисників, з яких сплетена історія цієї війни. Її треба зберегти. По-друге, треба доносити до українського суспільства, щоб люди знали, пам'ятали, не забували", – зазначає Іллєнко.

Пилип Іллєнко
Пилип Іллєнко5 канал

Автори фільму запланували телепокази стрічки на кількох каналах, зокрема, на "5 каналі", а також некомерційні перегляди для військовослужбовців.

Анна Брикова, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Фантастика: оприлюднені світлини Девіда Боуї зі зйомок фільму "Людина, яка впала на Землю"

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Потужний ураган "Майкл" у США: кількість жертв зростає, серед них 11-річна дівчинка
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео