5.ua

Курси української мови для дорослих у Житомирі [відео]

  В Україну Сібендра Дас приїхав з Індії шість років тому. Він – майбутній лікар-гастроентеролог. Каже – добре спілкується та читає українською, а от писати не вміє. Тож вирішив відвідувати курси української.

  Сібендра Дас: «Про ці курси взнав з радіо – я не вмів спілкуватися українською, того я хотів учитися. Я писати не вмію, того я хотів прийти. Читати вмію, а писати добре не вмію».

  На першому уроці – 30 людей. Більшість із них давно хотіли вивчити українську і задоволені, що тепер з'явилася така нагода.

  Ірина Яремчук: «Ето родной язык моих родителей – украинский. Но отец мой – военный, я родилась в Поволжье и совершенно не знаю українську мову, не изучала её никогда. Поэтому сейчас мне очень хочется знать свой родной язык и появилась такая возможность, я очень благодарна, считаю это очень хорошим делом».

  Викладач курсів каже – рівень знань української у студентів різний. Тож навчальну програму доводиться будувати так, щоби кожен зміг здобути щось нове і корисне для себе.

  Ольга Кирилович, вчитель української мови та літератури: «Звичайно, будемо з азів розпочинати, тому що є люди, які взагалі не володіють мовою, але велику увагу будемо звертати і на слововживання, на мовні теми, тобто те, що сьогодні цікавить працівників офісів, те, з чим у них виникають проблеми».

  Однією граматикою та читанням курси не обмежуються. Організатори запланували для студентів: зустрічі із письменниками, показ українських кінострічок та лекції з історії і культури України.

  Максим Вікарчук, координатор проекту "Курси української мови" у Житомирі: «Першого разу було присутніх близько 30-ти учнів, за цей час мені ще телефонували люди, які цікавляться, цікавляться дуже активно. Я думаю, буде подвоєно, сподіваюся, що хоч всі влізуть в цю аудиторію».

  Такі ж курси з української відбуваються раз на тиждень і у Кіровограді, Кременчуці, Калуші, Луганську, Херсоні та Севастополі. Триватимуть вони впродовж 18-ти тижнів і закінчаться наприкінці січня.

  Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомир, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Сьогодні у Львові відзначать річницю створення УПА
  Наступний матеріал
  Аварія екскурсійного автобусу на Львівщині – 3 особи поранено
  Теги:
  Loading...