В Україну Сібендра Дас приїхав з Індії шість років тому. Він – майбутній лікар-гастроентеролог. Каже – добре спілкується та читає українською, а от писати не вміє. Тож вирішив відвідувати курси української.
Сібендра Дас: «Про ці курси взнав з радіо – я не вмів спілкуватися українською, того я хотів учитися. Я писати не вмію, того я хотів прийти. Читати вмію, а писати добре не вмію».
На першому уроці – 30 людей. Більшість із них давно хотіли вивчити українську і задоволені, що тепер з'явилася така нагода.
Ірина Яремчук: «Ето родной язык моих родителей – украинский. Но отец мой – военный, я родилась в Поволжье и совершенно не знаю українську мову, не изучала её никогда. Поэтому сейчас мне очень хочется знать свой родной язык и появилась такая возможность, я очень благодарна, считаю это очень хорошим делом».
Викладач курсів каже – рівень знань української у студентів різний. Тож навчальну програму доводиться будувати так, щоби кожен зміг здобути щось нове і корисне для себе.
Ольга Кирилович, вчитель української мови та літератури: «Звичайно, будемо з азів розпочинати, тому що є люди, які взагалі не володіють мовою, але велику увагу будемо звертати і на слововживання, на мовні теми, тобто те, що сьогодні цікавить працівників офісів, те, з чим у них виникають проблеми».
Однією граматикою та читанням курси не обмежуються. Організатори запланували для студентів: зустрічі із письменниками, показ українських кінострічок та лекції з історії і культури України.
Максим Вікарчук, координатор проекту "Курси української мови" у Житомирі: «Першого разу було присутніх близько 30-ти учнів, за цей час мені ще телефонували люди, які цікавляться, цікавляться дуже активно. Я думаю, буде подвоєно, сподіваюся, що хоч всі влізуть в цю аудиторію».
Такі ж курси з української відбуваються раз на тиждень і у Кіровограді, Кременчуці, Калуші, Луганську, Херсоні та Севастополі. Триватимуть вони впродовж 18-ти тижнів і закінчаться наприкінці січня.
Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомир, 5 канал.