Конфлікт у Кіровоградському театрі ім. Кропивницького [відео]

  Конфлікт у Кіровоградському академічному театрі імені Кропивницького. Напередодні стотридцятиріччя театру там змінили директора, який обіймав свою посаду упродовж багатьох років. Більша частина колективу - нового керівника не приймає і заявляє про утиски.

  Свисток скликає учасників на флешмоб. Актори Кіровоградського академічного театру імені Марка Кропивницького вийшли на мовчазний протест. Ось так страйкують проти звільнення директора Михайла Іляшенка і призначення нового - Ігоря Спінула.

  Валерій Мороз, заслужений артист України: "Нам хочуть затикнути рота, бо прийшов новий директор, який нахамив нам. Ми за те, щоб повернули невірно звільненого, абсолютно незаконно звільненого директора".

  Актори кажуть - конфлікт з новим керівником розпочався ще під час знайомства. Акторів обурило те, що Спінул на першій же зустрічі заявив: говорити буде виключно російською.

  Протестувальники-артисти сумніваються у професійних якостях нового директора. Кажуть, він не має профільної освіти і ніколи не працював у театрі. Лише танцювальним колективом керував. Спінул виправдовується - планує бути господарником.

  Ігор Спінул, т. в. о. директора Кіровоградського обласного музично-драматичного театру імені М. Кропивницького: "Я перш за все буду заніматься менеджментом, сюди буде входити і стройка, і всі речі, що стосуються менеджменту".

  Михайло Іляшенко, колишній директор Кіровоградського обласного музично-драматичного театру імені М. Кропивницького: "Щоб втручатися так в колектив треба було заздалегіть це готувати, тому шо театр організувати і зробити його надзвичайно тяжко - це проходять роки, а зруйнувати, розбити на групіровки, штучно в театральний організм отак от втиснутись - це неймовірна ситуація".

  Трупа театру розкололася. Додатковий аргумент незгодних із змінами у керівництві театру - партійна приналежність нового директора. Він член Партії регіонів, кажуть артисти, а до ювілею театру на його реконструкцію влада цьогоріч виділить близько 90 мільйонів гривень. Їхні опоненти твердять - з новим керівником почнеться відродження театру.

  Лідія Кравцова, помічник режисера: "Воно б може було б тихо і спокійно, якби не строївся цей театр - поміщеніє нужно, бо тут будуть великі гроші, як построять це зданіє. А театр їм не потрібен - театр взагалі мабуть городу не потрібен".

  Олексій Дорошев, актор Кіровоградського академічного театру імені Марка Кропивницького: "Ситуація, на щастя, йде на покращення. Те, що прийшов новий керівник, те, що йому опонують, що він не може керувати, бо він балетмейстер, але він перш за все менеджер".

  Голова Національної спілки театральних діячів України Лесь Танюк обурений перестановками у Кіровограді. Каже - там триває спланована акція знищення одного з найславетніших українських театрів.

  Лесь Танюк, голова Національної спілки театральних діячів України: "Ми не дамо звільнити Іляшенка і зіпсувати цей театр. І допустити туди людину, яка буде всіх ненавидіти тільки за те, що вони розмовляють українською мовою".

  Місцева влада виправдовується - Іляшенка ніхто не звільняв. У нього закінчився контракт, який вирішили не продовжувати. А від запропонованої посади художнього керівника театру, кажуть, він сам відмовився.

  Микола Ковальчук, голова Кіровоградської обласної ради: "Він не є директором театру, але залишається він художнім керівником театру, суміщує дві посади. Він на ім`я начальника управління культури облдержадміністрації подає власну заяву, що просить його звільнити".

  130 років тому тут був створений перший в Україні стаціонарний український професійний театр. Тепер на його руїнах будують один з найсучасніших в Україні театральних залів. Але у зв’язку зі зміною керівництва театру, кіровоградці занепокоєні, чи буде кому грати на новій сцені.

  Андрій Ковальов, Іван Довганик, Валерій Лебідь, Кіровоград, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Визначено лауреатів національної програми "Людина року"
  Наступний матеріал
  Капітана "Коста Конкордії" випустили з-за грат
  Теги:
  Loading...