5 канал

"Кіно з Яніною Соколовою": Найкращі кінопрем'єри 2016 року

Кінознавець розповів про проект "Найкращі арт-фільми року"

Стали відомі найкращі кінопрем'єри 2016 року. Їх назвав кінознавець, продюсер, генеральний директор компанії Arthouse Traffic Денис Іванов у програмі "Кіно з Яніною Соколовою". 

За словами кінознавця, під час новорічних свят варто подивитися:

- оскароносний фільм "У центрі уваги" режисера Тома Мак-Карті про резонансне журналістське розслідування;

- документальний фільм, переможець Берлінського кінофестивалю "Море в огні" Джифранко Розі. За словами Іванова, ця та ще одна картина режисера "Священна римська кільцева" – перші документальні фільми за історії європейських фестивалів, які отримали головний приз. 

– стрічку "Я, Деніел Блейк" Кена Лоуча про "маленьку людину", що зіштовхується з автоматизованими соціальними службами, а система не враховує її інтереси; 

- "подію" у світовому кіно "Це всього лиш кінець світу" Ксав'є Долана про взаємини у родині;

- оскароносний фільм "Син Саула" Ласло Немеша;

- з-поміж вітчизняних фільмів – "Українські шерифи" Романа Бондарчука, "Жива ватра" Остапа Костюка, "Цвях" Філіпа Сотниченка та інші. 

"Якщо подивитися 30-40 фільмів 2016 року, можна не просто відволіктися, а й скласти картину світу, яким він зараз є. Страхи, які ним рухають, проблеми, які в ньому є, виклики, що стоять перед людством", – сказав кінознавець. 

Для новорічного настрою Іванов порадив подивитися фільми "Вечеря для одного", "Чудо на 34-й вулиці", "Біле різдво", "Звуки музики" тощо. 

Окрім того, Іванов розповів про справжній різдвяний подарунок для всіх шанувальників великого кіно – проект "Найкращі арт-фільми року". "Це буде в багатьох кінотеатрах України. У Києві – це "Жовтень", у Львові - "Кіноцентр". Ми сподваємося, що до цього проекту підключаться й інші кінотеатри", – сказав Іванов.

Іванов також пояснив: "Арт-кіно – це переможці найбільших кінофестивалів, це фільми, які стали подією і світі мистецтва, кіно. Це переможці Канн, Венеції, Берліна. Це кіно великих режисерів. У цьому році нам дуже пощастило і ми їх колекціонуємо в цьому проекті". Він зауважив, що такі проекти характерні для багатьох країн світу. Зокрема, відбуваються у Парижі. 

Показ розпочався 29 грудня 2016 року і продовжиться два тижні. Після цього ці картини стануть доступними безплатно для некомерційних кіноклубів по всій Україні. 

Дивіться також:

Попередній матеріал
Рух вантажівок обмежений у 5 регіонах – ДСНС
Наступний матеріал
"Укрзалізниця" повідомляє про затримку потягів через негоду
Теги:
Loading...
"Кіно з Яніною Соколовою": Найкращі українські серіали 2016 року

"Кіно з Яніною Соколовою": Найкращі українські серіали 2016 року

Рейтинг: стало відомо, хто очолив список найдорожчих кінопровалів 2016 року

Рейтинг: стало відомо, хто очолив список найдорожчих кінопровалів 2016 року

Українське кіно потребує державної підтримки – Порошенко

Українське кіно потребує державної підтримки – Порошенко

Український фільм про кримських татар переміг на фестивалі документального кіно в Амстердамі – відео

Український фільм про кримських татар переміг на фестивалі документального кіно в Амстердамі – відео