5.ua

Кернес vs меморіальна дошка Шевельову - 1:0 [відео]

  Письмове звернення вчених з шести західних університетів не вплинуло на харківських очільників. Геннадій Кернес і Михайло Добкін заявили, що Шевельов "фашистський поплічник", і 65 міських депутатів погодились. Ну і ключове – невідомі сокирою знищили і вкрали рештки дошки ще до того, як міськрада дозволила це. «Швондерство» по-харківськи виглядало так...

  «Пособник фашизму», «колабораціоніст», «зрадник» – на сесії харківської міськради провладні депутати не скупилися на епітети для видатного українського вченого, Юрія Шевельова. На порядку денному – скасування ухвали дворічної давнини про встановлення у центрі Харкова меморіальної дошки Шевельову. Більшість – проголосувала "за".

  Дебати у міській раді ще тривають, а невідомі, що назвали себе комунальниками, вже трощать ломом та сокирою меморіальну дошку. Уламки граніту викидають на смітник. Бронзовий барельєф – забирають із собою. Чоловіки були добре оснащені, мали розсувну драбину та спеціальні інструменти, однак назватися відмовилися.

  Від мармурової дошки із бронзою, вагою майже 90 кілограмів, залишилися самі уламки. Невідомі розбили і забрали її практично миттєво після того, як депутати міської ради скасували власне ж рішення про встановлення пам'ятної дошки Юрію Шевельову.

  Роман Черемський, один з ініціаторів встановлення пам’ятного знака, каже – устиг застати вандалів за роботою.

  Роман Черемський, ініціатор встановлення дошки: «Один із них сказав, що їх прислали сюди, зняли з об’єкту, щоб вони зробили такий ремонт. Мені вдалося відібрати молоток, от навіть трохи мене вдарили. Але мені не вдалося їх затримати, я викликав міліцію».

  Правоохоронці прибули на місце майже за годину після виклику. Обіцяють порушити кримінальне провадження.

  Максим Цивірко, інспектор чергової частини Дзержинського РВ ГУ МВС в Харківській області: «Це є хуліганські дії, також порушення громадського порядку, нанесення матеріального ущерба».

  Однак активісти переконані – дошку знищили за вказівкою міської влади.

  Костянтин Черемський, представник фонду Гната Хоткевича: «Я впевнений, що це були представники комунального підприємства якогось. Тобто, ми бачимо такий сплав бандитизму в нашій владі. Прості люди або бандити під час дня такого б не робили, тобто ці люди мали якісь повноваження, мали якісь гарантії».

  Мер Харкова не приховує – меморіальна дошка в центрі міста муляла йому очі. Каже: краще місце для неї – у стінах університету, де працював Шевельов. Однак закиди про причетність міської влади до знищення знака Геннадій Кернес відкидає.

  Геннадій Кернес, міський голова Харкова: «Мы к этому никакого отношения не имеем. То есть, кто мы: со стороны органов власти никакие представители власти не участвовали в том, что произошло. Я даже еще не видел, что произошло».

  Тим часом, активісти, які збирали гроші на встановлення дошки, заявляють: хочуть позиватися до харківської влади, а від міліції вимагатимуть знайти і покарати винуватців.

  Світлана Сірик, В'ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  В Токіо стартував тенісний турнір "Pan Pacific Open"
  Наступний матеріал
  Опитування: причина аварійності – дурні та дороги [відео]
  Теги: